Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Řešení dotazu:
tak jsem to otevřel, nafotil a pošlu to tomu kdo mi napíše na email. Pokud jde o CPU tak ho budu mit vyfocený až po svátcíh, musím si koupit teplovodivou pastu
tak jsem to otevřel, nafotil a pošlu to tomu kdo mi napíše na email. Pokud jde o CPU tak ho budu mit vyfocený až po svátcíh, musím si koupit teplovodivou pastu
Tak už mám i fotku s oddělaným chladičem, nevím který řádek označuje typ CPU ale je na něm napsáno tohle :
STi7100NWCE
C7L VQ728ACY
220VB VQ
MLT 22 737
http://www.st.com/stonline/products/literature/bd/11102/sti7100.pdf
Podle toho, co jsem se tam dočetl tak to běží na distribuci STLinux. Více na http://www.stlinux.com . Měl by tam být i originální firmware
a co muzu pripojit na USB u toho STB?? neslo by to pripojit ke compu? a tam napriklad taky koukat na tv nebo nahravat ???
Ahoj lidi,
dostal se mi do ruky tento STB a na netu jsem nasel (tedy spis kolega z prace ) orig. cracked firmware. Jak a cim, co cim, kudy ! dostat ten FW dovnitr ? RS232 to nema, jsou tudiz jen tri moznosti. 1. pres ethernet 2. pres USB flashdisk (FW ma 30 Mb) 3. rozdelat krabici a juknout neni-li jakysi konektor uvnitr.
Rad bych STB pouzival jen jako STB na DVB-T a na pripojeni k PC jako prehravace z banky filmu a obrazku (nechce se mi kupovat jiny HW).
Diky za info.
hopEX
A zkousel jsi se podivat na konektor JTAG? Jen tudy vede nejspis cesta. Ten crack je ale moc velkej, to nebude firmware.
JTAG je dost pomaly. Mozna by to umelo TFTP? Nebo i neco inteligentnejsiho. Jenom vedet jak... To by u toho cracku melo byt popsane, ne?
Nic tam není je to soubor bez přípony. nejde nijak otevřít
Jeste mne napadlo, jestli to nema uvnitr krabice flashku v patici... (=> pouzit programator)
Bohuzel je v tom flash BGA. nekde dokonce psali ze se tam dava az 64MB je to typ M28W320HS. Urcite bude nekde datasheet.
Jsou tam 2 konektory, mozna bude jeden z nich RS232. Ale jestli to necemu pomuze.
BTW, jaka je presne velikost toho souboru?
Pokud v te pixle je pouzitelny bootloader, ktery zvlada TFTP, tak by mohla stacit seriova konzola a na druhem kompu TFTP server.
Pokud je to cele zapecene nedobytne, tak hardcore pristup je skutecne pres JTAG v kombinaci se seriovou konzolou, a zacinat budete tim, ze na holy hardware na zacatek flashky umistite svuj vlastni bootloader - nize popsany je u-boot:
http://www.stlinux.com/drupal/?q=u-boot/target-install
A nez zacnete flashovat pres JTAG, tak byste zrejme napred mel najit nejblizsi podobny hardware mezi dokumentovanymi "demoboardy", a ridit se instrukcemi - tyhle embedded pocitace nemaji BIOS, zakladni inicializaci hardwaru (aby se dal kernel natahnout z flashky do RAMky) musi po startu provest bootloader, a je na Vas, aby byl spravne nakonfigurovany / upraveny...
Mam trochu strach, ze pokud vykmitnete originalni firmware z IP STB od O2, muzou Vam prestat chodit nektere sluzby O2, pro ktere je originalni O2 firmware upraven (muze tam byt neco natvrdo zadratovano). Nejsem odbornik na poskytovani triple-play sluzeb, nemam insider informace... Pokud by sel originalni firmware napred zazalohovat, to by bylo super.
Na strankach STLinuxu jsou i nejake zminky o bootovani U-Bootu z USB flashky - ale to je jenom muj dojem podle nadpisu, mozna si to vykladam spatne
@hopEX: muzes ten nalomeny firmwre poskytnout? Treba se z nej podari neco
vycist? Kluci od ADB maji ve zvyku si zabezpecit originalitu softu
nejkym watchdogem - vim o kousku, ktery se co 5 minut restartuje,
jelikoz tam nebezi originalni soft ;)
Pán asi myslí firmware inzerovaný na španělském fóru a který je uložený na SourceForge.
Když to člověk prohlídne, zjistí, že uvnitř je Linux 2.6.11 kompilovaný GCC 3.4.3 (?) z toolchainu od ST. Podle diskuze tam je JFFS zabezpečený kontrolním součtem. (Ani bych se nedivil, kdyby ten stroj měl zadrátované ověřovací klíče, jako to udělalo TiVo, protože dle specifikace obsahuje DRM.
(Mimochodem DRM je důvod proč výrobci grafických karet nemohou zveřejňovat své postupy. Jinak by porušily smlouvu s Microsoftem, který by zase podle smlouvy se zábavními společnostmi musel zablokovat jejich ovladače pro přehrávání souborů s DRM.)
Jinak podrobnosti k protokolu Infocast, který používá španělská Telefónica pro TVoIP, jsou také známy.
Super. Dik za tipy. Muj kousek uz lezi asi pul roku ve skrini, jelikoz
se mi s tim tehde nedarilo nijak pohnout.
Snad se k tomu zase vratim.
No a u mě to bude asi za nadlouho ležet taky ve skříni, protože odcházíme od O2... tak by mě taky zajímalo jestli by to nešlo ještě nějak využít. A nebo do té doby aspoň pro ty ostatní zjistit něco užitečného.
Oni to nechteji zpet? Je fakt, ze ja zadny "zapujcni" ci jiny protokol o tom boxu
taky nemam.
Kdyby se podarilo tam dostat uplne vlastni kod, pak bych videl vyuziti
jako DVB-T prijimac, vcetne prehravani videa ze site (neco jako popcorn).
A jelikoz by tam byl uplne otevreny linux, pak zbytek je jenom a pouze
na uzivatelich, co by tam chteli mit :)
To podstatne je tam dostat uboot a zjistit "specifika" boxu - tj, nastaveni GPIO,
dalkac, ...
Tenhle STB jsme dva roky na O2 pouzivali a spokojenost.Ted MBit) pro O2 Internetjsme sluzb odhlasili,nic tak uzasneho na tech programech take nedavaji a serialy z AXN ktere posledni dobo dava i prima nestoji za nic,navic na DVB-T je take slusna nabidka a zdarma.Sluzbu jsme tedy zrusili,pouzivame celo kapacitu linky (8MBit) pro O2 Internet a lita to jak blesk.
STB po nas telefonica nechtela takze nam zustal a pouzivame jej naprijem DVB-T.Beha to perfektne jen by text z EPG mohl byt trochu vetsi ale da se to.
Stale vsak nemohu hnout s nastavenim casu.....do setup jsem se i dostal je tam Sit/Obraz/Zvuk a Ostatni lkde je datum a cas,bohuzel se toto nastaveni neda zadnym zpsobem editovat.Nemate nejaky tip jak cas nastavit manualne? prijde mi to ze je STB plne vazany na pevnou linku a ani info z DVB-T EPG nedokaze vyuzit k synchronizaci.
Napada me jedine,zkusit jej na chvili pichnout na pevnou jestli se hodiny synchronizuji,ale nevim......TV mame odpojenou a internet pripojeni asi stacit nebude.
Dobrý den, jde někomu nastavit a uložit RF modulátor?
vcelku zajimavy odkaz k tomu to tematu klik
Ja to tam dostal ale problem je ze ted je vse ve stejnem jazyce jako ten web :( po prehnani je mozne pouzit telnet a pripojit se tam a take tam bezi webserver. dale jsem nemel cas si s tim hrat :(
Mozna bych bral i ten org fw ale ten uz jsem nenasel.
Překlad zasílám, a tady je můj návod jak to tam dostat 1. vytvořit v stb propojovací místo třeba /zzz : mkdir /zzz 2. je nutno se připojit k nějkému nfs například : mount -t nfs 172.19.0.120:/var/telefonica /zzz -o nolock,soft 3. překopírovat do mašiny : cp -r /zzz/telefonica /home 4. reboot klidně příkazem z telnetu
A aby nebylo nutno všem rozesílat, tady je kopie mého adresáře /home/telefonica/ http://www.uloz.to/4763930/telefonica.rar, v menu se nachází položka kamera vrata tu později pro ostatní odmažu.
Takže ještě jeden návod : Pokud máte problém s vytvořením vlastního nfs serveru tak lze data získat z mého ftp : 1. přihlaste se do stb pomocí putty nebo telenet 2. mkdir /auto 3. cd /auto 4. wget ftp://mediaserver:mediaserver@77.78.91.85/nahraj.sh 5. chmod 777 nahraj.sh 6. ./nahraj.sh hlídejte při stahování zda všechno se stahne jinak opakujte bod 6. rebot a je to
Filesystem 1k-blocks Used Available Use% Mounted on /dev/mtdblock2 61440 33656 27784 55% / tmpfs 37600 56 37544 0% /tmp /dev/mtdblock3 4096 156 3940 4% /home/telefonica/store
Zdravím, problém s nfs je tento : pokud připojujete příkazem mount je nutno připojit do /mnt/video/PC1 - 4 nebo pokud připojujete z webu tak je nutno u cesty nfs vynechat první / takže zápis bude třeba var/film nesmí to být /var/film Jinak nfs mi chodí perfektně jedu teda z linuxu (debian a nfs server ) a důležité : pouze transport stream nejlépe mpeg2 a zvuk mpeg4 nebo mpeg4 a zvuk mpeg4
Tak pro informaci děkuji za poslání ssh a teď k instalaci : Aby šel ssh nainstalovat a rozchodit je potřeba několik úprav, nevím sice proč nejsou přímo v instal.sh scriptu. 1. před instalací nutno vytvořit adresář /etc/openssh - mkdir /etc/openssh 2. nastavit práva - chmod 777 /etc/openssh 3. spustit instalaci ssh ./instalar.sh 4. pomocí vi editovat soubor /etc/passwd a přidat řádek : sshd::501:33:sshd user:/var/empty:/bin/false 5. vytvořit adresář /var/empty mkdir /var/empty 6. pomocí vi editovat soubor /etc/group a přidat řádek : sshd:!:33: 7. zkusit příkaz sshd a pokud nevypíše chybu je hotova instalace ssh Jediná škoda je že při instalaci tam ještě není sftp server ( winscp ) aby šlo rovnou editovat disk. Jinak se všem omlouvám že moc v laborování nepokračuju ale mám momentálně hromadu jiné práce a když se k tomu dostanu tak mi mašinu většinou obsadí drahá polovička a čumí na televizi asi jí v sobotu iCana čmajznu a bude pokoj.
JTAG s OpenOCD znamená hodně práce. ST40 je postaven na architektuře Renesas SH-4 (Super-H 4). OpenOCD umí pouze ARMy, teď i nějakého MIPSe a Xilinxy, ale SH tam zatím není.
Myslím, že jsme nějaký JTAG k SH asi měli ve škole k deskám s SH7760. Jestli by mohl chodit něvím.
Pokud by byl k dispozici rozumný soft, tak by šlo určitě JTAG zařídit přes levný FTDI-2232 převodník.
http://www.avi-plus.com/images/fbfiles/images/jtag_connect.png
http://www.avi-plus.com/repair-tips-forum/others/re-jtag-sti71xx-platform-with-uctap/fb_pdf-55.html
Vypadá to ale podle nějakých náznaků, že existuje pro ST40 minimálně patch k UrJTAG
Tady je odkaz na něčí práci, jak daleko je je otázkou. Určitě uvítá pomoc.
Chtěl bych se zeptat jestli by mi někdo neposlal balíček s češtinou DBOXII v15b, na stránkách dboxe mi nikdo neodpovídá, díky.
Tiskni
Sdílej: