Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Jak jsi postupoval? Chtěl bych se pokusit si to zreprodukovat.
Jaké repozitáře máš nastavené? Funguje yum repolist? Vypíše všechny zapnuté repozitáře dle očekávání?
A nebo kde mám na co kliknout, aby se mi to stalo?
Můj postup:
z opera.com jsem stáhnul operu verzi pro fedora 8,9,10 v balíčku rpm
po stažení jsem na něj klikl
Chcete nainstalovat tento balíček?
čekám na úlohu
vynutit instalaci
zadal jsem heslo root
provádím úlohu
zjišťuji závislosti
testuji změny
a jak naskočí instaluji, tak hned skočí chyba
A když skusíte:
rpm -i nazev_baličku.rpm
Tak to taky vypíše chybu?
rpm -i nazev_baličku.rpm
Tak tohle mi funguje, moc dík. Jen by mě zajímalo proč to nejde kliknutím.
Je tam udajně nějaký problém s UNICODE takže jak ten balíček má v názvu nějaký znak tak se to kousne, údajně by to už mělo být opravené - nainstalujte upgrade balíčky.
Zkouším to a funguje mi to bez chyby. Zkoušel jsem to ve Firefoxu oběma způsoby (otevřít přímo / stáhnout napřed na disk). Mám aktuální verze balíků z F10 updates:
yum-3.2.20-5.fc10 , PackageKit-yum-0.3.12-1.fc10, gnome-packagekit-0.3.12-1.fc10
Máš taky tyhle verze?
Nemá ten balíček nějakou mezeru nebo nějaký znak v názvu co není a-z A-Z ?
Co skusit stáhnout ten balíček a potom nainstalovat pomocí rpm.
Klikaci instalace mi nechodi, taky mi to hazi nejake chyby! Neresil jsem to, protoze z radky rpm -ivh nazev.rpm funguje. Jinak flash instaluju z repozitorare adobe. Skvele stranky s navody www.fedora.cz
Upgrade by to mělo řešit, pak by to mělo fungovat i z grafiky.
Tiskni
Sdílej: