Počet sad změn v OpenStreetMap dosáhl 100 milionů. Uživatel Lamine Ndiaye přidal budovy ve vesnici Nianiane v Senegalu.
Byla vydána nová stabilní verze 2.92 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
Společnost Framework představila svůj první produkt: Framework Laptop. Jedná se o modulární notebook, který bude možné "libovolně" konfigurovat, upgradovat a opravovat. Podrobnosti budou zveřejňovány postupně. V prodeji by měl být v létě [Hacker News].
Společnost Red Hat představila program "Red Hat Enterprise Linux (RHEL) for Open Source Infrastructure" aneb Red Hat Enterprise Linux zdarma pro open source projekty.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 190. sraz, který proběhne v pátek 26. února od 17:00 na Jitsi Meet.
Po open source ergonomickému trackballu (dnes Classic Trackball) a open source myši představila společnost Ploopy nový open source Nano Trackball (GitHub). Trackball bez tlačítek a kolečka. Pouze kulička.
Webový prohlížeč Brave lze vedle standardního prohlížení (Nové okno) a anonymního prohlížení (Nové soukromé okno) používat i pro anonymní prohlížení s využitím Toru (Nové soukromé okno přes Tor) a pro přistup k webům v doméně .onion. Nejnovější verze Brave řeší několik bezpečnostních chyb, kdy DNS dotazy místo do Toru směrovaly k poskytovateli DNS. Ten tak mohl zjistit, že uživatel chtěl přistupovat například k sejnfjrq6szgca7v.onion (debian.org).
Byla vydána nová verze 2021.1 průběžně aktualizované linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Kali Linux má nové webové stránky.
Multiplatformní open source počítačová hra Minetest byla vydána ve verzi 5.4.0. Přehled změn v changelogu. Jedná se o hru inspirovanou Minecraftem.
Byla vydána (Twitter) nová verze 3.18 svobodného multiplatformního geografického informačního systému QGIS (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify ve visuálním changelogu a také na YouTube.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
FAQ: Proč byl uzamčen/smazán můj dotaz v Poradně?
Ale zjevne si to predstavuji jako Hurvajz valku, samozrejme je tu otazka financi, redakce, administrace... a mnoho dalsiho. Ale bylo by to bajo .
dokud vychazel, byl 'internet' dost kvalitni jak obsahove, tak zpracovanim. system virtualni redakce byl rovnez z financniho hlediska idealni. potencialni ctenarska obec byla nesrovnatelne vetsi nez u pripadneho linuxoveho mesicniku. a jak to dopadlo? vzhledem k tomu, ze neuspel, myslim, ze podobny linuxovy projekt je predem odsouzen k zaniku. bohuzel.
casopis o Linuxu by byla nadherna vec. Pro modemisty (jako napriklad pro me) by bylo uzitecne kdyby k nemu bylo prilozene CD.
Ctenaru by myslim bylo take dost. Horsi by to ale bylo s autory. Podle me by mohly nastat tyto 2 situace:
1. Casopis bude z vetsi casti zaplnen clanky z webu. - Takovy casopis bych si asi nekoupil.
2. Nekteri autori drive pisici na web budou svoje lepsi clanky publikovat v casopise. - Tim padem dojde ke snizeni urovne linuxovych webu. A to by si asi pral malokdo.
Podle me by bylo nejlepsi, kdyby se slo domluvit s nejakym anglickym linuxovym casopisem a vetsi cast obsahu by tvorili prejate clanky. To si ale asi predstavuji dost naivne.
Tiskni
Sdílej: