Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »No a co ti brání tu jednu zvukovku vypnout pokud ji nepotřebuješ.
A nebo si nastav kterou zvukovku má alsa používat jako defaultní.
Vypnout bylo myšleno HW
Nastavení default zvukovky bylo myšleno v /etc/asound.conf viz: Na co se často ptáme: ALSA v jeho konfiguráku definujeme tu default.
A nebo prohodit zavádění modulů pro zvukovky viz: Zmena poradia zvukových kariet
Proč si nevybereš jednu možnost z těch o kterých jsem psal ?
Integrovaná zvukovka jde většinou vypnout v BIOSu.
To jak se modul jádra jmenuje nic nevypovídá o výrobci čipu či o prodejci.
A to že asound.conf je prázdny je správné použije se defaultní nastaveni které ti nestačí tak si tam musíš vytvořit takové co ti bude vyhovovat.
A co použít: www.abclinuxu.cz/blog/Kubuntu/2007/1/16/165454#10 taky by to chtělo přesnější popis proč ti to nejde.
Prostě skuste toto:
Ja to resil jinak, pokud pouzivate alsu. cat /proc/asound/cards 0 [ICH5 ]: ICH4 - Intel ICH5 Intel ICH5 with AD1985 at 0xfebff800, irq 21 1 [SAA7134 ]: SAA7134 - SAA7134 saa7133[0] at 0xfeaff800 irq 17 2 [Track ]: USB-Audio - Fast Track M-Audio Fast Track at usb-0000:00:1d.1-1, full speed Jako default chci mit FastTrack, takze se nadefinuje jako default do souboru /etc/asound.conf pcm.!default { type hw card Track } ctl.!default { type hw card Track }
Tak musíš tu chybu napsat
Možná bude třeba rozběhnout v alse ještě plugin dmix.
No tak tě asi někdo tu zvukovku drží-používá ji.
Většinou arts, pulse, esd a pod.....
Tiskni Sdílej: