Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Zdravím všechny, docela jsem se nudil, tak jsem se pokoušel rozjet výbornou českou adventuru Polda 1 na Wine. Na netu jsem si stáhnul verzi pro Win XP, která jsem na Windows zkoušel a jede. V Ubuntu 8.10 jsem se pokusl spustit .exe soubor ve wine, ale vše už od úvodní animace se hrozně trhalo a celkově to bylo nehratelné, ale fungovalo to. Po vypnutí aplikace se výrazně zpomalilo fungování celého PC. Zkoušel jsem restart, po něm jsem opět spustil exe soubor a úvodní animace už jela plynule, ale po ní zůstala černá obrazovka a okno přestalo reagovat. Wine mám aktualizováno na nejnovější verzi, zkoušel jsem se povrtat ve všech nastaveních, ale stále bezúspěšně. Napadlo mě, jestli to není nějakou službou ohledně zvuku, protože okno zčerná ve chvíli, kdy má začít úvodní intro se zvukem. PC je stará rachotina Intel Celeron 1GHz, 256MB RAM, grafika z roku raz dva, ale Polda by tam jet měl.
Mátě někdo nějaký tip na to čím by to mohlo být a jak to rozběhat?
Díky Ondřej
Teď sem si to stáhl a jede mi to v pohodě. Mám Debian Lenny, Wine mam nenovejší z repositaře. Akorát mám asi narozdíl od tebe nainstalovaný direct x.
No tak ted už je po intru a zas tak OK to není. Po každý větě se to na chvíly sekne a načítá novou.
WINEDEBUG=-all
někdy to dost zrychlí běh programu.
Řekl bych že direct x s tím asi nebude mít nic společného, jen je mi divné, že to poprvé jelo, i když mizerně, a teď je to po úvodní obrazovce ZIMA Software naprosto mrtvé.
Mě to nezamrzá, musí te jen déle počkat. Vypadá to že se nic neděje ale načítá to. Mám stejnou verzi wine. Nic to ale nemění na tom, že je to strasne zpomaleny.
Chová se mi to uplne stejne na Vistach..., ze by visty byly linux s wine ?
Reseni je dosemu, dosbox a polda1 pro dos, bohuzel ho nemuzu sehnat...
Tiskni
Sdílej: