Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Když jsem měl Mandrivu 2008.1 tak jsem zasunul disk. Objevila se mi ikonka flash disku. Já jsem ten disk mohl otevřít a normálně s ním pracovat. Po ukončení práce jsem ťuknul na ikonku a objevila se mi nabídka "bezpečně odebrat" (nebo takl nějak), ja jsem dal odebrat a za chvíli tam skočilo, že disk je odpojený a já jej mohl vysunout.
Teď mám Mandrivu 2009.1. Normálně s flash diskem pracuju stejně. Zasunu objeví se v Dolfinu (nebo Konqueroru). Skončím práci, ale nikde nemám nabídku bezpečně odebrat. Nemám ikonu na liště (KDE4.3.1), ani v kontextovém menu pravého tlačítka myši na zařízení to taky není. Není to ani v konqureroru (jako v Mandrivě 2008.1).
Jak to udělat, aby to fungovalo jako v Mandrivě 2008.1?
Ahoj,
ako to nastavis tak, ako ti to fungovalo predtym netusim, ale aspon nebudes surovo vytahovat flash, najma, ked sa este niektore data po zapise nestihli zapisat...:
1. df -h
2. vloz flashdisk
3. df -h
4. porovnaj prvy a druhy vystup z prikazu "df-h"
5. pred vytiahnutim usb kluca, napis napr: "umount /usb" - namiesto "/usb" dosad prave o jeden krok vyssie spominany mount point.
GL
Já to v KDE 4.3 řeším přes applet "upozornění na nové zařízení", je tam ikona na vysunutí.
Také mám KDE 4.3, ze zvědavosti jsem si nainstaloval ještě nautilus. A ono mi to flashku připojuje automaticky a objevuje se její obsah
Přinejhorším odpojit Flash disk z textové konzole příkazem umount
.
nojo, UUID .. mně vždycky podstrčí manželka pokaždé jinou flashku s tím, ať soubory pošlu mailem .. a některé z nich nejdou připojit běžným příkazem mount /media/flashka přes fstab i bez UUI, pomáhá jen připojení pomocí dolphinu ..
blkid
zjistuju, jaky je to device a pripojuju jejich flashku rucne. Abych je uplne neodradil od linuxu, tak musim vysvetlovat, ze to jde i vse automaticky, ale ja mam proste jine zvyky. Kdyz pak v mc
zacnu kopirovat jejich soubory, tak si asi o me mysli podivne veci :D
Já myslel, že v případě nouze se kouknout na výstup příkazu mount
, tedy se kouknout, kam ta Flashka je připojená, a pak ji příkazem umount
odpojit.
To už se i v linuxu řeší problémy jak na windows :D Kde se klikne, aby... ? :D
Tiskni
Sdílej: