Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Zkusím to říct co nejstručněji:
Čím tohle může být? Co mám zkusit? Má někdo nějaký nápad?
Možná by tohle celé mělo být v HW poradně... Nedokážu ale posoudit, jestli je to problém s kernelem, s bluez nebo s jedním z bluetooth chipsetů.
bluetooth chipsetNemyslím, pokud, tak na softwarové straně.
Problém na straně software by se asi projevil tak, že by oba chipsety stejným způsobem (ne)fungovaly. Což ovšem není tento případ.
Faktem ale je, že headset funguje na obou naprosto bez problémů. Jen s myší je u jednoho z nich problém.
Jak získat rozumný debuggovací výpis, to by mě opravdu zajímalo. Určitě musí být nějaká možnost zjistit, že (a případně proč) se nedoručí paket/rámec/buňka či jak se to v případě Bluetooth jmenuje. Ale netuším, co přesně mám hledat.
Nejspíš vada detekce ale jestli přímo z jádra ???
Co je to vada detekce? Takový pojem neznám.
Kernel nezajišťuje správu a identifikaci zařízení ani párování. Pokud vím, tohle všechno je v userspace. Ale pravděpodobně to není podstatné, protože párování proběhne bez problémů.
Někdy myš po dobu několika sekund funguje (téměř) normálně, jindy naopak několik desítek sekund nefunguje vůbec. A v době mezi tím funguje tak zoufale trhaně, že se nedá rozumně používat.
Nechápu...
WTF??? To bych jako měl do svého dotazu zakomponovat přednášku na téma úvod do linuxové implementace Bluetooth? Napsal jsem všechno, co vím o problému. Tebe nikdo nenutil odpovídat, zejména když ta odpověď nic konstruktivního nepřinesla.
Svými reakcemi v této diskusi ses už ztrapnil naprosto zoufale. Nechceš toho nechat? Reaguješ na něco, o čem zjevně nevíš ani zbla, a když ti to někdo (taktně) vytkne, tváříš se najednou velmi podrážděně a hraješ si na velkého světáka.
Dříve bylo zvykem, už to bohužel neplatí, že pokud chtěl někdo poradit snažil se nejdřív zjistit proč mu něco nejde, a potom žádat o radu.
A druhá věc, napsat vše co o tom vím, protože nikdo nemá povinnost to od tebe sám zjišťovat.konec, moc si nejsem jistý jestli to vůbec mělo cenu psát!?
V původním dotazu je jasný, přesný a úplný popis problému. Nic podstatného jsem nevynechal.
(A vzdělání s tímhle nemá nic společného.)
BT možná nefunguje uvnitř mikrovlnky, ale jinak jsem ještě neviděl problém s rušením. Jak už jsem psal, stejná myš ve stejné místnosti za stejných okolností normálně funguje, když se spáruje s jiným počítačem.
Vzhledem k tomu, jak BT funguje, je pravděpodobně nemožné ho nějak systematicky rušit. A pokud je tam opravdu nějaké rušení, mám možnost ho nějak přesně zjistit?
Smutné je, že dotazů o problémech s připojením myši jsem už vygooglil asi tak pět. A bohužel to nevypadá, že by se někomu podařilo aspoň zjistit příčinu celého problému.
A pokud je tam opravdu nějaké rušení, mám možnost ho nějak přesně zjistit?zkousel 100 s nepripojenou wi-fi? popr neni tam nekde zapnuty neco na zpusob auto-discovery [ze by se BT u polloval a obsadil pasmo] ?
Jak se to pozná? Headset s ním funguje normálně.
Zkusil jsem tedy odstranit headset ze seznamu známých (spárovaných) zařízení, ale nic se nezměnilo. (A podle mě počítač ten headset ani předtím nehledal, protože headset nebyl zapnutý a žádný program se nepokoušel přehrávat něco přes A2DP.)
Navíc na tom druhém počítači přehrávání zvuku zároveň s myší normálně funguje. A2DP přece ani zdaleka nevyužívá celé 3 Mb/s celkové přenosové kapacity, o myši nemluvě.
Tak jsem si objednal jiný dongle. Snad to pak bude lepší. Ale všechny chipsety (ten, kde myš funguje, ten kde nefunguje i ten nový objednaný) jsou Broadcom... Všechny jsou standard 2.1+EDR. Fakt nechápu, v čem je mezi prvními dvěma takový rozdíl.
Tiskni
Sdílej: