Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Píšete o přehrávači mp3jek, to zřejmě tazatel neocení, když touží po "grafice" a Xkách.
Sám bych doporučil rozšířit paměť na maximum, co to půjde. Sám jsem měl K2-350 s 384MB RAMky, Mandrake 10.x a šlapalo to celkem slušně, kdysi.
/etc/apt/apt.conf
APT::Install-Recommends "0"; APT::Install-Suggests "0";
Dostal se mi do ruky Počítač Compaq Deskpro EN Series SFF Intel Pentium II 400MHz - operační paměť: 128MB SDRAM 100MHz Harddisk: 6.4GB Seagate Barracuda ST36423A 5400ot.
Debian by nemel byt problem tam nainstalovat. Ale bude to skoro nepouzitelne. Nechal bych tam asi Windows 2000.
Osobne bych se uz do podobnych veci nepoustel. Nekolik podobnych pocitacu jsem drive take nastavoval jako "prohlizec internetu". Ver mi, ze za tu praci a vynalozeny cas ti to nestoji (navic to jde stejne porad pomalu). Na aukru koupis velice slusny pocitac kolem 1300Kc i s dopravou:
Provedení - desktop case Procesor - Intel Pentium 4 2,6 GHz ( 478 socket ) Operační pamět - 512 MB DDR1 Pevný disk - 40 GB PATA (2x pozice 3,5") Mechanika - dle vylepšení (1x pozice 5,25") Grafická karta - Intel Extreme Graphics 2 (až 64MB nebo low-profile AGP x8) - připojení jakéhokoliv monitoru (vstupy VGA i DVI) Operační systém - dle vylepšení (certifikát pravosti s klíčem) Základní deska – HP P450 - micro ATX (Intel 865G chipset) LAN - síťová karta integrovaná, 6x USB (2x vepředu a 4x vzadu), vstup na mikrofon / reproduktory, LPT vstup na připojení tiskárny, COM port, 2x PCI slot
SliTaz :: distribucia ktora je fakt namakana obsahuje LXDE a je na 30mb, pouziva Busybox
Puppy :: sice puppy sa za tie roky trosku zmenilo ale stale je to distro pre slabsie pc.
odporucam tieto dve alebo ostat u Windows 2000 ktory v svojej dobe bol lahoda a uznavany OS, narozdiel od 9x sraciek
Tiskni
Sdílej: