Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Píšete o přehrávači mp3jek, to zřejmě tazatel neocení, když touží po "grafice" a Xkách.
Sám bych doporučil rozšířit paměť na maximum, co to půjde. Sám jsem měl K2-350 s 384MB RAMky, Mandrake 10.x a šlapalo to celkem slušně, kdysi.
/etc/apt/apt.conf
APT::Install-Recommends "0"; APT::Install-Suggests "0";
Dostal se mi do ruky Počítač Compaq Deskpro EN Series SFF Intel Pentium II 400MHz - operační paměť: 128MB SDRAM 100MHz Harddisk: 6.4GB Seagate Barracuda ST36423A 5400ot.
Debian by nemel byt problem tam nainstalovat. Ale bude to skoro nepouzitelne. Nechal bych tam asi Windows 2000.
Osobne bych se uz do podobnych veci nepoustel. Nekolik podobnych pocitacu jsem drive take nastavoval jako "prohlizec internetu". Ver mi, ze za tu praci a vynalozeny cas ti to nestoji (navic to jde stejne porad pomalu). Na aukru koupis velice slusny pocitac kolem 1300Kc i s dopravou:
Provedení - desktop case Procesor - Intel Pentium 4 2,6 GHz ( 478 socket ) Operační pamět - 512 MB DDR1 Pevný disk - 40 GB PATA (2x pozice 3,5") Mechanika - dle vylepšení (1x pozice 5,25") Grafická karta - Intel Extreme Graphics 2 (až 64MB nebo low-profile AGP x8) - připojení jakéhokoliv monitoru (vstupy VGA i DVI) Operační systém - dle vylepšení (certifikát pravosti s klíčem) Základní deska – HP P450 - micro ATX (Intel 865G chipset) LAN - síťová karta integrovaná, 6x USB (2x vepředu a 4x vzadu), vstup na mikrofon / reproduktory, LPT vstup na připojení tiskárny, COM port, 2x PCI slot
SliTaz :: distribucia ktora je fakt namakana obsahuje LXDE a je na 30mb, pouziva Busybox
Puppy :: sice puppy sa za tie roky trosku zmenilo ale stale je to distro pre slabsie pc.
odporucam tieto dve alebo ostat u Windows 2000 ktory v svojej dobe bol lahoda a uznavany OS, narozdiel od 9x sraciek
Tiskni
Sdílej: