Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Zdravim , jak se dá podívat přes ssh co je vypsáno na obrazovku na konsoli 1 (tty1) , je li tam například spuštěn MC , jak se dá tty1 vlastně nasdílet po SSH abych ho ovládal na stroji kde je i na stroji přes ssh ? Jde to vůbec ? Doufam že sem se správně vyjádřil.
Řešení dotazu:
Podívej se na screen
Tím ale neuvidim co je na tty1 , jen spouštim další sessiony...
Jop, nepochopení dotazu
Jo , nic se nedeje , jde mi o to ze se na tty10 vypisuji hlaseni a ja je chci videt prez ssh neb se neukladaji (nejamji kam) ..
A něco co by to obstarávalo už neexistuje ? To mi přijde divné ...
K cemu syslog ? ja chci mit pristup k tty , me je jedno ze to zapisuje do /var/log (neb to je ramdisk) . Potrebuji nastilet tty1-tty12 prez ssh abych mel prehled a mohl pripadne zasahnout do aplikaci bezicich jako sluzby ale majici vstupy jen na tty* .
Jedou mi na TTY různé služby a hlášení se vypisují pouze na displej , protože systém má málo ram a nemá žádné místo pro ukládání.
Jak sem psal na začátku jde mi o sdílení = to co píšu bude na obou stejné , co se zobrazí bude na obou stejné (nejen obou ale pokud se 10x připojím bude to na 10ti místech).
Jede tam například TNN které má na tty admin rozhraní a pokud selžou linky je možno skrz něj provádět administraci. Výpis N2N edge klienta , Openbcm mailbox a tuny dalšího.
cat /dev/vcsa* funguje ale výpis je rozházený ikdyž sladim velikost terminálu , takže každé vcsa má odlišnou velikost. (to lze v nejhorším případě použít jako zjištění co tam je). Já myslel že /dev/tty1 s /dev/vcsa1 se de spojit třeba se screenem nebo něčim co by bylo pohodlné než se patlat s tím aby každej cat vypsal obsah bez ohledu na velikost okna terminálu správně , a to nemluvě o možnosti zapisovat do tty.
Takže nezbývá než prostě jít k serveru a ovládat ho tam. Na pozorování s trochou trpělivosti /dev/vcsa* postačí .
Conspy je řešení , tohle sem hledal ! Děkuji !
Tiskni
Sdílej: