Boudhayan "bbhtt" Bhattcharya v článku Uzavření kapitoly o OpenH264 vysvětluje, proč bylo OpenH264 odstraněno z Freedesktop SDK.
Představeny byly nové verze AI modelů: DeepSeek V3-0324, Google Gemini 2.5 a OpenAI 4o Image Generation.
XZ Utils (Wikipedie) byly vydány ve verzi 5.8.0. Jedná se o první větší vydání od backdooru v XZ v loňském roce.
Byla vydána nová verze 0.40.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.
Byla vydána nová verze 2.20 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), byl vydán ve verzi 1.3.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Vypíchnut je interaktivní HTML BOM (Bill of Materials) a počáteční podpora Rustu. Zdrojové kódy LibrePCB jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Minulý měsíc Hector "marcan" Martin skončil jako upstream vývojář linuxového jádra i jako vedoucí projektu Asahi Linux. Vývoj Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon, ale pokračuje dál. Byl publikován březnový přehled dění a novinek z vývoje. Vývojáře lze podpořit na Open Collective.
Ruská firma Operation Zero nabízí až $4 miliony za funkčí exploit komunikační platformy Telegram. Nabídku učinila na platformě X. Firma je známá prodejem exploitů ruské vládě a soukromým společnostem. Další informace na securityweek.com.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.13 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.14. Proč až v pondělí? V neděli prostě zapomněl :-). Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Konference LinuxDays 2025 proběhne o víkendu 4. a 5. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT.
Zdravim , jak se dá podívat přes ssh co je vypsáno na obrazovku na konsoli 1 (tty1) , je li tam například spuštěn MC , jak se dá tty1 vlastně nasdílet po SSH abych ho ovládal na stroji kde je i na stroji přes ssh ? Jde to vůbec ? Doufam že sem se správně vyjádřil.
Řešení dotazu:
Podívej se na screen
Tím ale neuvidim co je na tty1 , jen spouštim další sessiony...
Jop, nepochopení dotazu
Jo , nic se nedeje , jde mi o to ze se na tty10 vypisuji hlaseni a ja je chci videt prez ssh neb se neukladaji (nejamji kam) ..
A něco co by to obstarávalo už neexistuje ? To mi přijde divné ...
K cemu syslog ? ja chci mit pristup k tty , me je jedno ze to zapisuje do /var/log (neb to je ramdisk) . Potrebuji nastilet tty1-tty12 prez ssh abych mel prehled a mohl pripadne zasahnout do aplikaci bezicich jako sluzby ale majici vstupy jen na tty* .
Jedou mi na TTY různé služby a hlášení se vypisují pouze na displej , protože systém má málo ram a nemá žádné místo pro ukládání.
Jak sem psal na začátku jde mi o sdílení = to co píšu bude na obou stejné , co se zobrazí bude na obou stejné (nejen obou ale pokud se 10x připojím bude to na 10ti místech).
Jede tam například TNN které má na tty admin rozhraní a pokud selžou linky je možno skrz něj provádět administraci. Výpis N2N edge klienta , Openbcm mailbox a tuny dalšího.
cat /dev/vcsa* funguje ale výpis je rozházený ikdyž sladim velikost terminálu , takže každé vcsa má odlišnou velikost. (to lze v nejhorším případě použít jako zjištění co tam je). Já myslel že /dev/tty1 s /dev/vcsa1 se de spojit třeba se screenem nebo něčim co by bylo pohodlné než se patlat s tím aby každej cat vypsal obsah bez ohledu na velikost okna terminálu správně , a to nemluvě o možnosti zapisovat do tty.
Takže nezbývá než prostě jít k serveru a ovládat ho tam. Na pozorování s trochou trpělivosti /dev/vcsa* postačí .
Conspy je řešení , tohle sem hledal ! Děkuji !
Tiskni
Sdílej: