Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Zdravim , jak se dá podívat přes ssh co je vypsáno na obrazovku na konsoli 1 (tty1) , je li tam například spuštěn MC , jak se dá tty1 vlastně nasdílet po SSH abych ho ovládal na stroji kde je i na stroji přes ssh ? Jde to vůbec ? Doufam že sem se správně vyjádřil.
Řešení dotazu:
Podívej se na screen
Tím ale neuvidim co je na tty1 , jen spouštim další sessiony...
Jop, nepochopení dotazu
Jo , nic se nedeje , jde mi o to ze se na tty10 vypisuji hlaseni a ja je chci videt prez ssh neb se neukladaji (nejamji kam) ..
A něco co by to obstarávalo už neexistuje ? To mi přijde divné ...
K cemu syslog ? ja chci mit pristup k tty , me je jedno ze to zapisuje do /var/log (neb to je ramdisk) . Potrebuji nastilet tty1-tty12 prez ssh abych mel prehled a mohl pripadne zasahnout do aplikaci bezicich jako sluzby ale majici vstupy jen na tty* .
Jedou mi na TTY různé služby a hlášení se vypisují pouze na displej , protože systém má málo ram a nemá žádné místo pro ukládání.
Jak sem psal na začátku jde mi o sdílení = to co píšu bude na obou stejné , co se zobrazí bude na obou stejné (nejen obou ale pokud se 10x připojím bude to na 10ti místech).
Jede tam například TNN které má na tty admin rozhraní a pokud selžou linky je možno skrz něj provádět administraci. Výpis N2N edge klienta , Openbcm mailbox a tuny dalšího.
cat /dev/vcsa* funguje ale výpis je rozházený ikdyž sladim velikost terminálu , takže každé vcsa má odlišnou velikost. (to lze v nejhorším případě použít jako zjištění co tam je). Já myslel že /dev/tty1 s /dev/vcsa1 se de spojit třeba se screenem nebo něčim co by bylo pohodlné než se patlat s tím aby každej cat vypsal obsah bez ohledu na velikost okna terminálu správně , a to nemluvě o možnosti zapisovat do tty.
Takže nezbývá než prostě jít k serveru a ovládat ho tam. Na pozorování s trochou trpělivosti /dev/vcsa* postačí .
Conspy je řešení , tohle sem hledal ! Děkuji !
Tiskni
Sdílej: