Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Řešení dotazu:
protože AES šifra, která se v WPA2 používá, je náročnější na dešifrování než na šifrování.Ehm... wat ? kde jste slysel takovou pohadku ?
Ať dělám, co dělám, rychlost přenosu nepřesáhne 1 MB/s.Pokud máš jednotky v pořádku tak by to mohlo +/- odpovídat...
Obě WiFi karty hlásí aspoň 60 Mb/s
Blbost! Mám 60 Mb/s Internet a reálná rychlost je kolem 7 MB/s.
Tím se odstíní router, ale ne kvalita ovladačů na které se ptá.Ćímž se pravděpodobně z velké části odstraní potřeba druhý test provádět.
Toto je rozhodně nějakým problém v HW, který používáš, nebo v konfiguraci OS, případně AP.
Mám:
notebook Latitude E6400 s Fedora 16 x86_64
a
PC "Noname" Intel DC 2,8 Ghz na nějaké desce Intel s ICH7 a se síťovkou Intel 1Gbit v PCI s Centos 6.2 i686
propojené switchem HP 1800-8G na max. 5ti metrech kabelu. Přes ten drát mi jede kopírování přes NFS rychlostí kolem 35 - 40 MB/s.
Pak mám notebook propojený s PC po Wifi - notebook Intel WiFi 5100 AGN, v PC je v USB strčen dongle Asus WL-160N, a to všechno přes AP HP V-M200n Dual Band. Přes WiFi mi to jede přes NFS ustálenou rychlostí kolem 11MB/s. Nic jsem "netunil" ani "neladil", APcko je nastavené do módu 802.11 n/g na 2,4 Ghz (notebook neumí 5 GHz).
V práci mi to pak jede mezi notebooky přes Cisco AP1240AG dual band v autonomous mode (bez kontroleru) přenos v rámci jedné místnosti i přes 15 MB/s.
Nemám zkušenost s tebou uvedeným APčkem, ale 1 MB/s je málo snad na cokoliv - možná u Bluetooth by se to dalo přežít...
Tak ještě abych byl přesný - rychlost kopírování mezi zmíněnými stroji přes WiFi není na ustálené rychlosti, ale kolísá mezi 8 až 11 MB/s, přičemž je mírně pomalejší ve směru PC -> notebook než v opačném.
Tiskni
Sdílej: