Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Řešení dotazu:
ak na datum aktualny tak find . -type f -exec touch {} \;
D.
from man touch....
-t STAMP
use [[CC]YY]MMDDhhmm[.ss] instead of current time
D.
find /home/virt -exec touch -d "15 January 2003 21:07" {} \;
Hm, tak nic no.. Je vidět, že pro absolutně běžné používání Linuxu je potřeba mít minimálně pajdákAť žije Windows...
..v tejto suvislosti by ma teda zaujimalo ako sa da rovnakeho efektu dosiahnut vo windowze (hocijakej verzii)
Dik
D.
No vlastnosti složky / nastavit datum a čas a zatrhnout rekruzivně.
od win95 to umí každej
takze som v win7 klikol som prave tlacitko na adresar(zlozku)
nemam tam ziadne nastavit datum a cas
tym padom co? windows je pakarna (urcite zmenit datum rekurzivne ide)
D.
A také by mě zajímalo, jak že se to ve Windows dělá.
Get-ChildItem adresar -recurse |Set-ItemProperty -Name LastWriteTime -Value 2012-10-13
Uh. Skutečně takto nebo je to zase nějaký vtípek?Powershell. Pro tazatele: A teď si představ, že chceš tu změnu času aplikovat jenom na soubory *.bmp. Ve findu je to přidání
-name "*.bmp"
, jak tohle uděláš v tom dialogu Vlastnosti?
Skutečně takto nebo je to zase nějaký vtípek?Zabudol som povedať to, čo povedal už Jenda: Je to PowerShell, ktorý je súčasťou Windowsov tuším od Win7 a Win2008Server (a dá sa doinštalovať do Visty).
Jednodušeji by to nešlo?
dir adresar -r |sp -n LastWriteTime -va 2012-04-03
Neviem či sa dá aj LastWriteTime skrátiť. Jednoduchší spôsob mi nie je známy.
A zaujímalo by ma, aké percento užívateľov Windowsov, také niečo skutočne dá dohromady resp. také niečo používa.
a toto je co ? http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/367232#13
Tiskni
Sdílej: