V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Vymazal jsem soubory -/.wine s MetaTrade FIX a MetaTrader FLOAD. Potřeboval jsem odjed pryč a tak jsem vypnul PC. Nyní jsem se vrátil a když jsem spustil PC ta na mě vyskočila hláška "Could not update ICEauthority file/var/lib/gdm3 .ICEauthority" Odhlásit se. Když zmáčknu "Odhlásit se" po krátkém čase se hláška objeví znovu a dál mě to nechce pustit. Dá se s tím něco udělat a nebo jsem tam ...
Mám Linux Debian Wheezy am64 nainstalovaný na W7
Předem moc děkuji za pomoc.
Michal
Řešení dotazu:
rm /var/lib/gdm3/.ICEauthority*
Základem je vyhnout se GDM, Gnome a obecně všem ostudám svobodného desktopu. Nemá smysl opravovat něco, co je předem záměrně rozbité. Rozumně fungující desktop vhodný i pro nepříliš zkušené uživatele, který nebude vypadat jako Windows 98 na steroidech po odtučňovací kúře, může být například Fedora s KDE.
Dobrý den, jsem začátečnik. Mám na W7 nainstalovaný Debian Wheezy amd64.
Když jsem zapnul PC Debian naběhl a vyskočila na mě hláška:
V panelu došlo k problému při načítání.
"WnckletFactory::WindowList Applet".
Neodstraňovat. Smazat.
Hledal jsem co mám udělat. Našel jsem, že když dám smazat, tak přestane snad pracovat asi 15nainstalovaný balíčků. Lekl jsem se, protože nevím vůbec co ty balíčky znamenají a co ovládají včetně „WnckletFactory::WindowListApplet“. Zadal jsem proto "Neodstraňovat". Možná jsem udělal chybu.
Myslim, že to na mě opět vyskočí. Poraďte prosím co to znamená a co mám udělat? Jak zjistím k čemu je balíček podle názvu a zda ho mohu smazat? Hledal jsem v "Synapticu" „WnckletFactory::WindowListApplet“ a nenašel.
Předem vám všem děkuji.
Pěkný den.
Michal
Mám na W7 nainstalovaný Dedian, myšleno takto:
Mám jeden disk 160Gb rozdělen na 3 menší.
C - nainstalované W7 cca 60Gb
G - záloha W7 cca 60Gb
Systém souborů - cca 40Gb Nainstalovaný Linux Debian Wheezy
Potřebuji zatim W7, protože musím mít připravenou zálohu, kdyby nepracovalo správně WINE na kterém mám nainstalovaný MetaTrader 4 ( K Wine jsem zatim nedostal plnou důvěru, protože MT4 nepracuje na WINE jak bych si představoval. U WINE 1.6. čekám, až se trochu zaběhne a potom si ho nainstaluji také a uvidíme. Když to nebude to správné ořechové tak to budu muset řešit jinak. Snad to nějak půjde. Také mně nejde v Linuxu program na poslech webinářů a nazývá se "GoToMeeting". Ten musím realizovat z W7. To už jsem se dostal ale jinám.) Chci zůstat u Linuxu, ale bez vyřešení těchto problémů nemohu odinstalovat W7.
Při spuštění PC si mohu vybrat co budu spouštět jestli W7 a nebo Linux.
Nevím zda jsem to popsal dostatečně. Jsem začátečník.
Pěkný den a moc děkuji.
Michal
Tiskni
Sdílej: