Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Málokteré distro je horší volba než Debian. V této distribuci nefunguje nic a je vhodné držet se od ní dál. Doporučuji vyzkoušet například Fedoru s KDE. Měnit prostředí z KDE na Gnome je velmi špatný nápad. Těžko se bráním dojmu, že Debian a Gnome jsou tajné projekty Microsoftu, jejichž cílem je připravit Linux o co nejvíc uživatelů. Časté dotazy tohoto druhu („mám Debian a nic mi tam nefunguje“, „mám Gnome a nedá se s tím pracovat“) tomu nasvědčují.
Dokladuj nefungujúce komponenty. Jednoducho debian nie je pre amatérov, ktorí máju radi všetko na jeden klik. Nehnevaj sa ale inak to napísať nie je možne. Na jednom PC mám debian testing. Pri každej aktualizácii dát z repozitára pribudne pár balíčkov a nie raz desiatky aktualizácii. Debian stable s tým nemá problém. Malokedy je každý deň aktualizácia nejakého balíčka. Je možne, že používam také časti s ktorými nie je problém. Ak narazím na problém tak ho vyriešim a nie nadávam.
Neviem kedy a ako si používal debian ale podľa mňa si používal v začiatkoch a preto máš z toho taký dojem. Napíš čo také na debiane ti nefunguje.Krátky popis čo znamenajú jednotlive vetvy
Možno by bolo lepšie sa pozrieť po manuálne ktorý priamo poskytuje debian. Referenčný manual Wiki pre debian V týchto manuáloch najdete odpoveď na základne otázky.
Problém je ve špatné volbě distribuce. Zdá se, že cílem některých distribucí je připravit Linux o co nejvíc uživatelů. Právě jsi na takovou distribuci narazil.
Tiskni
Sdílej: