abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 582 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: BackupPC storage přes NFS - rychlost

    27.4.2014 08:38 rius
    BackupPC storage přes NFS - rychlost
    Přečteno: 332×
    Ahoj. Mám FreeNAS server jako NAS úložiště a potřeboval bych přes BackupPC zálohovat několik počítačů. Co se týče správy/údržby, tak nejlepší by bylo mít BackupPC na separátním stroji (respektive by byl jako virtuální stroj pod proxmoxem) s tím, že úložiště pro BackupPC by bylo na tom FreeNAS připojené přes NFS. Vzhledem k tomu, že BackupPC pracuje s velikým množstvím souborů, tak si nejsem moc jistý rychlostí tohoto řešení. Alternativní řešení by bylo mít BackupPC přímo na FreeNAS serveru v jailu, ale to mi přijde takový dost nehezký i co se týče údržby. Co si myslíte o tom úložišti připojeném přes NFS? Je NFS v tomto případě dostatečně rychlé? Jak proxmox, tak freenas server jsou připojené 2 Gbit (LACP).

    Odpovědi

    Josef Kufner avatar 27.4.2014 14:24 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: BackupPC storage přes NFS - rychlost
    IMHO je rozdíl mezi jailem a virtuálním strojem z pohledu údržby nezajímavý. Z jailu ale můžeš jít rovnou na lokální filesystém bez emulace či cesty přes síťovou vrstvu, takže to bude rychlejší. Prostě si udělej kontejner na hromádku hnoje a dej na něj mašli, aby byl hezký.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    27.4.2014 16:24 rius
    Rozbalit Rozbalit vše Re: BackupPC storage přes NFS - rychlost
    V jailu bych na to musel použít porty a při každé aktualizaci backuppc manuálně přizpůsobovat konfiguraci, při větší aktualizaci FreeNASu by byla navíc nutná rekompilace všech portů. Z pohledu údržby je jednodušší mít linuxovou distribuci s balíčky, kde je tohle všechno řešeno "automaticky". Navíc pod proxmoxem by i ta "zálohovací mašina" byla automaticky zálohovaná. Vím, že pod FreeBSD resp. FreeNASem je také možnost běhu některých linuxových distribucí pod BSD jailem, ale to nevypadá jako moc dobrá cesta (po prozkoumání vývoje SW, který toto umožňuje).

    V podstatě jde o to, zda volit cestu složitější (jaily) nebo jednodušší (linux + NFS share), kde si nejsem jistý rychlostí. Nemám totiž absolutně vůbec představu, jak se NFS reálně chová při práci se statisíci soubory.
    27.4.2014 23:31 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: BackupPC storage přes NFS - rychlost
    Provozuji BackupPC pro domácí použití na linuxovém systému. Zálohovací filesystém je na mdadm RAID 10. A v té chvíli kdy zálohuje tak zátěž disků je tak mezi 60-80% podle atop. Moc si nedokáži představit jak tohle bude dělat na NFS mountu. Taky nějak nevidím výhody virtualizace. Proč prostě nespustit na FreeNAS BackupPC jako prostě další proces?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.