Vedení Nadace pro svobodný software (FSF) vydalo oficiální prohlášení k návratu Richarda Stallmana (RMS) do vedení FSF. Richard Stallman promluvil ke komunitě kolem svobodného softwaru.
Ve středu 14. dubna pořádá brněnský Red Hat tradiční akci Open House, letos opět ve virtuální podobě. Open House nabízí studentům, ale i zájemcům z široké veřejnosti příležitost poznat Red Hat, jeho kulturu a dozvědět se o stážích a pracovních příležitostech. Letošní program nabídne 3 souběžné streamy od více než 30 přednášejících. Jeden z nich bude věnován technickým přednáškám, kde se dozvíte o různých projektech a produktech, na kterých
… více »Microsoft kupuje firmu Nuance Communications za 19,7 miliardy dolarů. Nuance Communications se věnuje rozpoznávání řeči pomocí umělé inteligence především ve zdravotnictví. Technologie od Nuance Communications je použita také ve virtuálním asistentovi Siri.
Český překladatelský tým LibreOffice vydává příručku LibreOffice Writer verze 6.4. Kniha představuje některé hlavní funkce aplikace LibreOffice Writer:… více »
Příspěvek na blogu webové aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) představuje novinky nové verze 1.14.0 této v programovacím jazyce Go naprogramované aplikace.
V březnu 2016 byl 2D animační software Toonz uvolněn jako open source pod názvem OpenToonz. O víkendu byl OpenToonz vydán ve verzi 1.5.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání na GitHubu. Novou verzi bude možné nainstalovat také z Flathubu a Snapcraftu.
Společnost Espressif Systems oznámila, že rodinu SoC ESP32 brzy rozšíří o ESP32-C6 s 32bitovým RISC-V jádrem a podporou Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (LE).
MojeFedora.cz informuje co nového přinese Fedora Workstation 34. Většinu uživatelů praští do očí přepracované GNOME 40, ale další důležité změny se dějí i pod povrchem. Wayland na grafických kartách Nvidia, Pipewire jako hlavní zvukový subsystém, Fedora Toolbox s RHEL, Flatpaky ve Fedoře s inkrementálními aktualizacemi.
Byla vydána verze 4.4 kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Kódové označení Rao bylo vybráno na počest profesora K. R. Raa za práci na DCT (diskrétní kosinová transformace).
Český LibreOffice tým aktualizoval příručku LibreOffice Calc na verzi 7.0. Kniha je určena pro uživatele tabulkového procesoru LibreOffice Calc. Pokrývá hlavní oblasti programu Calc, včetně zadávání, úprav a formátování dat, funkcí a vzorců pro výpočty nad daty, statistické analýzy, kontingenčních tabulek a hledání řešení pro potřeby analýz, databázových funkcí pro nastavení, ukládání a filtrování dat, široké škály 2D a 3D grafů,
… více »prave jsem dodelal diskusni forum. Prosim, otestujte jej a napiste mi sve pripominky. Na lokale mi funguje bez chyb, ale clovek nikdy nevi ..
Brzy zpristupnim i diskusni fora z Linus Hardware, ktera jsou zazalohovana ...
Pak prijde na radu prohledavani a mnoho dalsich sluzeb ...
Uzivejte si je
Leos Literak
Na zpřístupněné fórum se již těším. Zdá se, že to funguje, co se týče těch připomínek: Jestliže každá část (root, LinuxWorld apod.) má hlavičku řešenou jako odkaz, mohla by i Aktuální jádra být odkaz třeba na ftp.linux.cz/pub/linux/kernel. Dále šipečky u ,Hardware' a ,Software' kategorie by mohly mít stejnou funkci jako šipečka u ,Ovladace' ? Možná by to trochu urychlilo práci.
Zatím,
-djz
odkaz na jadra tam snad je, ne? a to dokonce primo na posledni. Nebo mas na mysli ten nadpis? OK. Udělám to.
prazdny radek je interpretovan jako oddelovac odstavce
?
ěšččřžřžýýááíííě
neslo by jednotlive prispevky nejak zretelneji oddelovat? Prispevek, ktery zacina thread je oddelen pomoci HR, coz je fajn, ale vsechny ostatni jen pomoci BR, coz je IMHO neprehledne. (pro sichr: Netscape Communicator 4.61 & WinNT)
Dalsi pripominka: proc se stranka po nacteni jeste jednou cela prekresli? Pokud se uz vracim ze zanorenych linku (tj. stranky jsou v cache), obrazovka tim neustalym prekreslovanim neprijemne blika...)
BTW: planuje se neco jako Editor's Choice u kategorii HW? (tj. rada, jaky HW ma priznivy pomer cena/vykon a jeho provoz pod Linuxem je dostatecne bezproblemovy) Casto clovek resi problem typu: "Potrebujeme nejakej XXX. Nikdy jsme nic takovyho neprovozovali, takze o tom vime houby, ale jestli to bude nespolehlivy nebo to pod Linuxem nepojede, tak mas problem." B-)
Se vzhledem a strukturou jsem spokojenej, diky za dobrou praci. Jen houst a vetsi kapky!
-jb
Blikani - netusim, co mas na mysli, ani cim by to mohlo byt.
editor's choice - pouvazujem
diky
Kdyz mam vypnute CSS v Netscapovi, tak nefunguje odsazovani odpovedi oproti puvodnimu prispevku... (i bez CSS vypada abclinuxu docela slusne - byt drsne minimalisticky)
Dalsi vec: titulek prispevku by mohl byt zvyraznen boldem, popr. vetsim fontem (aspon titulek a datum?) + link Odpovedet by mohl byt na extra radku? Totez u nadpisu Otazka + Odpovedi... tluste a treba i jinou barvou
CSS: to je spravne. podle W3C by veskere formatovani a vzhled mel delat CSS.
titulek: nekam si ten pozadavek ulozim a pak se na to mkrnu
Tiskni
Sdílej: