Ve čtvrtek 7. července bude na Indiegogo spuštěna kampaň (preview) na podporu 10,1 palcového notebooku a herní konzole GPD WIN Max 2. Vybrat si bude možné mezi AMD a Intelem.
Bonsai Browser je webový prohlížeč postavený nad Electronem a napsaný v TypeScriptu. Videoukázka UX na Loom. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu aktuálně činí 1,18 %. Před rokem to bylo 0,89 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Ubuntu, Arch Linux, Manjaro Linux a Linux Mint. Přehled her oficiálně podporujících SteamOS a Linux na stránkách Steamu. Přehled her pro Windows běžících na Linuxu díky Protonu na stránkách ProtonDB.
Začaly prázdniny a dovolené, což znamená jenom jednu věc - budete mít více času na své Bastlení a tudíž určitě dorazíte na naší Virtuální Bastlírnu! I když zbytek světa má okurkovou sezónu, v technice se stále něco děje a jako vždy pro vás máme připravenou spoustu novinek a zajímavých témat. Ptáte se, co konkrétně? Určitě si něco povíme o chystaném Raspberry Pi Pico W s přidanou Wi-Fi. Ze světa hardwaru nesmí chybět ani šílenosti jako 100n
… více »Něco málo přes 10 let (3763 dnů) od vydání verze 1.0 byla vydána nová verze 4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source střílečka Xonotic (Wikipedie), fork Nexuiz, byla vydána ve verzi 0.8.5. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byly zveřejněny videozáznamy a také fotogalerie z konference DevConf.cz Mini konané 2. června v Brně.
Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.21.0. Z novinek je zdůrazněn nový "wl_pointer high-resolution scroll event".
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti České republiky za rok 2021 (pdf). Novým ředitelem NÚKIB je Lukáš Kintr.
Společnost Mycroft AI představila Mimic 3 (YouTube). Jedná se o open source neurální engine pro převod textu na řeč (TTS) běžící rovněž offline. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0. Přispět na vývoj lze také koupí chytrého reproduktoru Mycroft Mark II.
prave jsem dodelal diskusni forum. Prosim, otestujte jej a napiste mi sve pripominky. Na lokale mi funguje bez chyb, ale clovek nikdy nevi ..
Brzy zpristupnim i diskusni fora z Linus Hardware, ktera jsou zazalohovana ...
Pak prijde na radu prohledavani a mnoho dalsich sluzeb ...
Uzivejte si je
Leos Literak
Na zpřístupněné fórum se již těším. Zdá se, že to funguje, co se týče těch připomínek: Jestliže každá část (root, LinuxWorld apod.) má hlavičku řešenou jako odkaz, mohla by i Aktuální jádra být odkaz třeba na ftp.linux.cz/pub/linux/kernel. Dále šipečky u ,Hardware' a ,Software' kategorie by mohly mít stejnou funkci jako šipečka u ,Ovladace' ? Možná by to trochu urychlilo práci.
Zatím,
-djz
odkaz na jadra tam snad je, ne? a to dokonce primo na posledni. Nebo mas na mysli ten nadpis? OK. Udělám to.
prazdny radek je interpretovan jako oddelovac odstavce
?
ěšččřžřžýýááíííě
neslo by jednotlive prispevky nejak zretelneji oddelovat? Prispevek, ktery zacina thread je oddelen pomoci HR, coz je fajn, ale vsechny ostatni jen pomoci BR, coz je IMHO neprehledne. (pro sichr: Netscape Communicator 4.61 & WinNT)
Dalsi pripominka: proc se stranka po nacteni jeste jednou cela prekresli? Pokud se uz vracim ze zanorenych linku (tj. stranky jsou v cache), obrazovka tim neustalym prekreslovanim neprijemne blika...)
BTW: planuje se neco jako Editor's Choice u kategorii HW? (tj. rada, jaky HW ma priznivy pomer cena/vykon a jeho provoz pod Linuxem je dostatecne bezproblemovy) Casto clovek resi problem typu: "Potrebujeme nejakej XXX. Nikdy jsme nic takovyho neprovozovali, takze o tom vime houby, ale jestli to bude nespolehlivy nebo to pod Linuxem nepojede, tak mas problem." B-)
Se vzhledem a strukturou jsem spokojenej, diky za dobrou praci. Jen houst a vetsi kapky!
-jb
Blikani - netusim, co mas na mysli, ani cim by to mohlo byt.
editor's choice - pouvazujem
diky
Kdyz mam vypnute CSS v Netscapovi, tak nefunguje odsazovani odpovedi oproti puvodnimu prispevku... (i bez CSS vypada abclinuxu docela slusne - byt drsne minimalisticky)
Dalsi vec: titulek prispevku by mohl byt zvyraznen boldem, popr. vetsim fontem (aspon titulek a datum?) + link Odpovedet by mohl byt na extra radku? Totez u nadpisu Otazka + Odpovedi... tluste a treba i jinou barvou
CSS: to je spravne. podle W3C by veskere formatovani a vzhled mel delat CSS.
titulek: nekam si ten pozadavek ulozim a pak se na to mkrnu
Tiskni
Sdílej: