Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Píše mi to RAM: 0,99 giga a procesor 3,2 giga.Tak to je cca 1000 MB RAM, takže to Xubuntu Ti to v pohodě zvládne. Ale nejlepší je najít nějakého linuxáka poblíž a svěřit počítač do péče jemu (a pak třeba i sebe - mám na mysli po odborné IT stránce
Mám ovšem starší PC, jednoprocesorový a RAM také nic moc.vice specifikace? OT: Neco mi rika, ze zkusenosti, ze je to novy profil Amigy zdejsiho srandisty nebo jemu podobnyho.
Doporučuji zvolit libovolnou současnou distribuci. V takovémhle případě téměř vůbec nezáleží na konkrétní distribuci, ale na zvoleném softwaru a nastavení. Pokud tady jde o první zkušenost se skutečným používáním a ovládáním počítače (tedy bez closed-source sajrajtu, s nímž naopak počítač používá uživatele), jak naznačujete, asi by bylo nejlepší zvolit takovou distribuci, kterou používá někdo z okruhu známých, aby bylo snadné obrátit se někam o radu.
Nechápu ale důvody, proč by se někdo chtěl pouštět do zoufalého dobrodružství s nepoužitelně starým počítačem. Lepší je utratit pár stovek a dokoupit si dostatek RAM. Nebo za necelých 10 litrů dnes člověk koupí nový počítač, který bude přesně na zmiňované nasazení ideální. Řešení problémů se starým hardwarem na první pohled vypadá jako zajímavé dobrodružství, než si člověk uvědomí, že ten čas, který tím ztratil, mu ušetřených 10 litrů nikdy nenahradí.
nový PC s Windows 8Jo, jasně, ale s Windows.
nebo nekompatibilním LinuxemPro tebe.
CentOS 6Tam je kernel 2.6.32. To je jako doporučovat mu Windows 3.11.
Tiskni
Sdílej: