Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Řešení dotazu:
Tak co se toho HP tyce, tak nevim, ale to lenovo jsme poridil tatovi a asi bych priste zvolil jinej model. Hned po tydnu odesel HDD. Tak jsem tam poridil ssd (coz bylo stejne v planu). Bohuzel maji docela blbe vyresen pristup takze kvuli jakekoliv ptakovine je treba oddelavat i klavesnici atd. Dalsi nevyhodou je ze baterie neni odnimatelne ale je soucasti sasi. Sam tohle pisi s lenova B590 a ten je o neco lepsi, ale taky to neni zadna slava. Ono v teto cenove relaci bych se spis fakt podival po nejakych repasech.
tak jsem nakonec vybral několik favoritů. Jde mi o notebook na kancelářskou práci, programování, internet, video, virtualizaci atd. Měl by mít kameru. Při rozšíření paměti na 8Gb a změně disku za SSD by to mělo být u všech těchto ok:
HP ProBook 6560b Tady se mi líbí ta rozšířitelnost paměti až na 16GB, ale naopak mi vadí klávesnice. To je taková malá příšernost.
Typ Lenovo ThinkPad x220 záměrně neuvádím, protože mu chybí ve výbavě kamera, jinak by nebylo co řešit. Jsem na tom tak, že léta používám Asus eee PC 1201N, a teď hledám něco co mi bude minimálně dalších 6-7 let postačovat výkonem, samozřejmě pod linuxem. Co se týká obrazovky, chtěl bych alespoň 15", ale pokud je dobrá konfigurace stroje, spokojím se i se 14".Co vy na to ? Je to dobrá volba ?
Tiskni
Sdílej: