Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Řešení dotazu:
Problémy v žádném Ubuntu nestojí za to. 2012, 2014, 2016 — pořád sračka. Nevím, na co by měl člověk čekat. Až zahřmí? Jediným rozumným řešením je jiná distribuce. Ubuntu je s největší pravděpodobností tajný projekt Microsoftu s cílem odradit co nejvíc uživatelů od Linuxu. Jinak si jeho existenci neumím vůbec vysvětlit.
Sa čudujem, že neignoruješ tu pokazenú pásku.
Si obeť konzumu. Prečo to píšem, lebo stále nove, nové. Pre teba by bola terapia s veľmi starým debianom na rok.
Teď jsem na tohle natrefil. Ne, někteří lidé se prostě nezmůžou na nic jiného než na nejhloupější možné urážky. Takový předškolní způsob výměny „názorů“. Výtečné.
No ale říkám si, že takoví lidé musí být buď opravdu hodně nespokojení sami se sebou, nebo musí být obětí Dunning-Krugerova efektu. Jiné racionální vysvětlení se hledá těžko.
To s tou brutální uživatelskou základnou je ale fakt hloupý a otřepaný pseudoargument. Nejbrutálnější uživatelskou základnu mají Windows. No a? A co jako? A co má být? Já jsem Windows neviděl asi tak od roku 2004 a nechybí mi. Jsou snad pro „běžného uživatele“ v nějakém smyslu dobré? Lepší než Linux? Nebo lepší než Blbuntu? Těžko říct, že jo. Druhá nejbrutálnější uživatelská základna na světě je od OS X. Opravdu je to tak super? Nebo je to jenom další closed-source vězení, s výjimkou kernelu, který ale sám o sobě „běžnému uživateli“ nic moc neřekne?
O tom Ubuntu snad nemá smysl nějak extra blábolit; Ubuntu je prostě problém a je mimo jiné příčinou zoufale malého rozšíření Linuxu na desktopu. Ne, žádná brutální uživatelská základna se nekoná, bohužel.
A ejhle, to všechno jsem schopen napsat, aniž bych musel nutně sahat k urážkám z mateřské školky pro nepřizpůsobivé.
když na to není celá řada programůJá o žádném takovém nevím, naopak jsem včera musel řešit problémy s GCC a GnuRadiem na starém Ubuntu.
Nepřejít.
Přejít raději na rozumné distro.
Definuj prosím termín rozumné distro.
Jinak mi připadá, že se možná zdá, že s *buntu je víc problémové než jiná distra, ale bude to spíš tak, že *buntu má prostě více uživatelů. A tím logicky i víc problémů je diskutováno třeba tady na abclinuxu.cz
Takže tady každý vypíše svoje oblíbené distro a můžeme jít spát. :-P
Rozumná distribúcia nie je arch. Je to otrokársky systém, vyžadujúci s stálu starostlivosť.
Arch Linux je pro lidi, kteří chtějí svému OS opravdu rozumět. Jo a přečti si něco o principu KISS, kterého se Arch Linux drží. Suma sumárum tady akorát svými řečmi odrazuješ lidi od Archu.
Kde přesně je v mém příspěvku řetězec "arch"? Prosím citaci.
Tiskni
Sdílej: