Sovereign Tech Agency (Wikipedie) prostřednictvím svého fondu Sovereign Tech Fund podpoří KDE částkou 1 285 200 eur.
Google na včerejší akci The Android Show | I/O Edition 2026 (YouTube) představil celou řadu novinek: Gemini Intelligence, notebooky Googlebook, novou generaci Android Auto, …
Evropská komise by do léta mohla předložit návrh normy omezující používání sociálních sítí dětmi v zájmu jejich bezpečí na internetu. Prohlásila to včera předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž řada zemí Evropské unie volá po zavedení věkové hranice pro sociální sítě. EU částečně řeší bezpečnost dětí v digitálním prostředí v již platném nařízení o digitálních službách (DSA), podle německé političky to však není dostatečné a
… více »Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 4.0.
Chybí vám někdo, s kým byste si popovídali o bastlení, technice, počítačích a vědě? Nechcete riskovat debatu o sportu u piva v hospodě? Pak doražte na virtuální pokec u virtuálního piva v rámci Virtuální Bastlírny organizované strahovským MacGyverem již tento čtvrtek. Možná se ptáte, co se tak může probírat? Dají se probrat slavná výročí - kromě 55 let obvodu 555 (což je mimochodem prý andělské číslo) a vzpomínky na firmu Signetics -
… více »GTK2-NG je komunitní fork GTK 2.24 (aktuální verze je 4.22). Oznámení a diskuse v diskusním fóru Devuanu, forku Debianu bez systemd. Není to jediný fork GTK 2. Ardour je například postaven na vlastním forku GTK 2 s názvem YTK.
V neděli 17. května 2026 proběhne v Českých Budějovicích první MobileLinux Hackday zaměřený na Linux v mobilech, embedded platformy a open source hardware. Po sedmi úspěšných měsíčních setkáních v Praze se akce přesouvá také do jižních Čech, aby se komunita mobilního Linuxu mohla potkat i mimo hlavní město. Akce se uskuteční v konferenčním sále Vajgar v Clarion Congress Hotelu (Pražská tř. 2306/14) se zahájením mezi 14:00 až 15:00 a … více »
Vývojáři Debianu zhruba v polovině vývojového cyklu Debianu 14 s kódovým názvem Forky rozhodli, že Debian musí dodávat reprodukovatelné balíčky, tj. kdokoli si může nezávisle ověřit, že daný binární balíček vznikl překladem a sestavením z konkrétních zdrojových kódů. Aktuálně je reprodukovatelných 98,29 % balíčků.
Německý e-shop Škoda Auto byl hacknut. Útočníci získali přístup k uživatelským údajům (jméno, adresa, e-mail, heslo, telefon, …).
Na webu konference Den IPv6 2026, která se uskuteční 4. června v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích, je nyní k dispozici kompletní program této tradiční akce věnované tématům spojeným s protokolem IPv6. Na celodenní pásmo přednášek je třeba se přihlásit a zaplatit účastnický poplatek 242 korun. Registrační formulář najdou zájemci opět na webu akce. Konferenci Den IPv6 2026 organizují i letos společně sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ.
Řešení dotazu:
Ať se daří ...
ssh a WOL paket posílám až z jeho shellu (a tudíž ze svojí LAN). Nepoužívám na to ale mobil, i když to určitě jde taky, tipuju, že ssh klienta pro Android nebude na Google play problém najít. Řekl bych ale, že už použití mobilu k ovládání PC generuje jistá bezpečnostní rizika, o díry v Androidu je určitě mezi černými klobouky velký zájem (jiné mobilní platformy dtto) a přinejmenším na Androidu se nezáplatuje nějak horečně (nevím jak u čistého Androidu, ale minimálně u těch značkových klonů to tak asi bude).
A když zjistím že se mi probouzí nějak moc, tak není problém nechat přes router projít pouze wol paket pocházející z nějaké sítě - třeba jenom z CR nebo jenom od O2 atd.....
Chápu. Mně připadne lepší si rozjet ssh (případně VPN) a pak neřešit, z které fyzické sítě se reálně připojuju. A nemůže se mi tím pádem ani stát, že to WOL budu jednou potřebovat v okamžiku, kdy se fyzicky nacházím na té zakázané.
wol p|u|m|b|a|g|s|d...
Sets Wake-on-LAN options. Not all devices support this. The argument to this option is a string of characters spec‐
ifying which options to enable.
p Wake on PHY activity
u Wake on unicast messages
m Wake on multicast messages
b Wake on broadcast messages
a Wake on ARP
g Wake on MagicPacket™
s Enable SecureOn™ password for MagicPacket™
d Disable (wake on nothing). This option
clears all previous options.
wakeonlan 00:26:18:FF:96:60
Ale z jiné sítě je to horší.
Musíš si přesměrovat port co použiješ na buzení na ten PC co chceš vzbudit.
Takže nastavit na routeru port forward portu 9 na IP toho buzeného PC,
a další věc je že z ARP tabulky se záznamy po nějaké době mažou, takže na routeru ještě musíš udělat statický záznam do ARP tabulky.
ip neigh add 192.168.1.12 lladdr 00:26:ff:f3:96:60 nud permanent dev br-lan
No a pak probouzení funguje s veřejnou IP routeru který to přepošle do lan:
wakeonlan -i htpc.verejna.cz -p 9 00:26:FF:F3:96:60
root@router:/# cat /etc/rc.local # Put your custom commands here that should be executed once # the system init finished. By default this file does nothing. ip neigh add 192.168.1.XXX lladdr AA:BB:CC:DD:EE:FF nud permanent dev br-lan exit 0
sleep 10; /usr/sbin/ip neigh add 192.168.1.XXX lladdr AA:BB:CC:DD:EE:FF nud permanent dev br-lan
Měj se ...
Díky VŠEM za rady. Zase mám o něco širší obzor.
Mějte se dobře, Petr
Zdravim
Jednoduchy tip jak to mam ja: Doma mam Alix 1C kde mi bezi Debian v roli IPv6 brany, mam tam i nekolik pravidel v iptables a httpd server realizovany pomoci busyboxu ktery umi cgi. Jednoduchy cgi skript spusti wakeonlan na konkretni MAC adresu a pc zacne startovat. Je to jednochuche a staci vlastne jen v prohlizeci navstivit odkaz a magicky paket je odeslan. Funkcni i z mobilu.
Tiskni
Sdílej: