abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:11 | IT novinky

    Společnost Jolla spustila kampaň na podporu svého nového telefonu Jolla Phone se Sailfish OS. Dodání je plánováno na první polovinu příštího roku. Pokud bude alespoň 2 000 zájemců. Záloha na telefon je 99 €. Cena telefonu v rámci kampaně je 499 €.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 15:11 | IT novinky

    Netflix kupuje Warner Bros. včetně jejích filmových a televizních studií HBO Max a HBO. Za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:11 | IT novinky

    V Las Vegas dnes končí pětidenní konference AWS re:Invent 2025. Společnost Amazon Web Services (AWS) na ní představila celou řadu novinek. Vypíchnout lze 192jádrový CPU Graviton5 nebo AI chip Trainium3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | Nová verze

    Firma Proxmox vydala novou serverovou distribuci Datacenter Manager ve verzi 1.0 (poznámky k vydání). Podobně jako Virtual Environment, Mail Gateway či Backup Server je založená na Debianu, k němuž přidává integraci ZFS, webové administrační rozhraní a další. Datacenter Manager je určený ke správě instalací právě ostatních distribucí Proxmox.

    |🇵🇸 | Komentářů: 5
    včera 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.4.66 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 5 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:00 | IT novinky

    Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 02:44 | Komunita

    Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.12. 18:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (15%)
     (25%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 431 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 2.12. 18:34
    Rozcestník

    Dotaz: Po naistalovani grafiky, je APM v haji.

    24.2.2004 06:49 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Po naistalovani grafiky, je APM v haji.
    Přečteno: 103×
    Ahoj.

    Jsem docela vytoceny, protoze kdyz uz se konecne vse konecne po 2 mesicich naistaluje a funguje docela dobre, tak je vse zase v haji.

    APM mi fungovalo docela dobre. Jel jsem totiz jen na VESA framebuffer. Pak jsem dodal prave ovladace k Ati Mobility FireGL T2. Pri prechazeni do standby se objevi cary pres monitor( nevim jak se tomu odborne rika, je to neco jako, kdyz date vetsi rozliseni na monitor) a pak teprve monitor vypne. Pri prechodu nazpatek je to same, ale nekdy se ani neprobudi (nekdy ano - vicekrat ano).

    Pak je tu problem pri prechodu do suspend modu. Obraz dela to same, ale pri probuzeni uz se nic nerozjede. Je to zasekle, obraz se vrati do puvodni podoby.

    Nez jsem tam dal ovladace na grafiku tak vse fungovalo bez problemu. Ovladace funguji, rekl bych, ze jsou naistalovane spravne (presne podle navodu, nezaznamenal jsem nejake chyby).

    Poradte nekdo. Diky

    Odpovědi

    25.2.2004 16:47 lama
    Rozbalit Rozbalit vše Po naistalovani grafiky, je APM v haji.
    Nic si z toho nedelej. Ja po instalaci NVIDIA-ovladace pro OpenGL se mi zacal opozdovat cas pri stahovani hudby a to o 5min na jedno CD. Pri APM -s se taky vubec neprobral a navic se nastavily hodiny na 1.1.1986. Zkus ACPI.
    25.2.2004 17:23 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Po naistalovani grafiky, je APM v haji.
    Ten ovladac ke graf. karte asi moc v poradku neni kdyz se neumi suspendovat. Zkusil bych pred suspendem prepnout na textovou konzoli a po probuzeni zpatky do X. Mozna to pomuze, mozna ne.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.