Slovenská ministryně investic, regionálního rozvoje a informatizace používá heslo Mirri2020. Zveřejnila video, kde je vidět heslo nalepené na notebooku (Facebook, TA3).
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch (seznam podporovaných zařízení), vydala Ubuntu Touch OTA-23. Nejnovější verze je pořád založena na Ubuntu 16.04. Pracuje se na přechodu na Ubuntu 20.04.
Svobodný video editor Pitivi (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2022.06 — Reel Easing. Z novinek je zdůrazněna možnost sledování objektu pomocí OpenCV a detekce rytmu pomocí librosa. Nový Pitivi by měl být na Flathubu do několika dnů.
Vývojáři běhového prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript Deno oznámili vydání stabilní verze 1.0 full stack web frameworku Fresh pro Deno.
Tvůrci open source notebooku MNT Reform oznámili, že pracují na modelu do kapsy MNT Pocket Reform.
Po Firefoxu 102.0 byl vydán také Thunderbird 102.0. Jedná se o novou major verzi. Přehled novinek v příspěvku na blogu, na stránce s náhledy a animovanými gify (Prowly) a v poznámkách k vydání.
Vývojáři Plasma Mobile vydali novou verzi 22.06 tohoto prostředí a souvisejících aplikací pro mobilní zařízení. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Společnost Arm v rámci Total Compute Solutions 2022 představila nová CPU (Cortex-X3, Cortex-A715) a nová GPU (Immortalis-G715, Mali-G715, Mali-G615).
Bram Moolenaar oznámil vydání nové major verze 9.0 textového editoru Vim (Vi IMproved). Zdůraznil podporu skriptů Vim9.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone a PinePhone Pro nebo notebooky Pinebook a Pinebook Pro publikovala na svém blogu červnový souhrn novinek (YouTube). Příští týden bude spuštěno PINE64 EU.
Ahoj
Chtěl bych si zkompilovat jádro 2.6.7 mám mdk10.
Když jsem source nainstaloval z rpm vše jelo bez problému, ale chtěl jsem si zkusit zkompilovat jádro, které si stáhnu přímo z webu.
Make xconfig se mi normálně spustí, ale pro nečitelný font, jsem zvolil make menuconfig, po chvilce se mi napíše:
Your display is too small to run Menuconfig! It must be at least 19 lines by 80 columns. make[1]: *** [menuconfig] Error 1 make: *** [menuconfig] Error 2
Jádro najelo, ale nejela klávesnice.
Při dalších pokusech mi jádro vůbec nenajelo, napsala se mi zpráva kernel panic...
Měl jsem zavaděč nahraný na disketě, takže jsem si zavaděč nahrál na zpátky na disk(mbr,nebo jak to mám nazvat)
a vyzkoušel make install. Poté už to vše fungovalo.
Jaký je v tom rozdíl?? měl jsem jádro 2.6.3-7mdk a nahrával jsem jádro 2.6.7 Díky
Je jedno co jelo a nejelo, napsal jsem to asi blbě, zajímá mě jaký je rozdíl mezi make bzlilo modules_install a mezi make install.
Co to vše udělá a co musím udělat já, jestli musím znovu udělat initrd.img zavést lilo... U prvního způsobu se mi to nedařilo sprovoznit a make install vyřešil všechny problémy, ale nemohl jsem to spustit když jsem měl zavadeč na disketě.
Díky a příště to napíšu lépe.
Ve vašem případě tedy bude rozdíl v tom, že make install
instaluje jenom jádro. Na initrd zatím zapomeňte, ovladač pro souborový systém na kterém máte kořenový oddíl dejte natvrdo do jádra.
Ještě si zjistěte jaký zavaděč používate. Pokud to není lilo ale např. grub, musí být správná konfigurace v (tuším, nepoužívám) /boot/grub/grub.conf .
Držím palce a přeji hodně trpělivosti
Díky za ten popis, takže když budu mít funkční jádro, a rozjelo se mi, právě z něho píšu :) co dál, asi dále ten initrd.img ne?? proč ho nemám vytvořit hned po zkompilování jádra?? Jinak mám LILO.
Dalé při spuštění mi to hlásí, že nenašel USB, sice ho mám v počítači ale ještě jsem ho nikdy nepoužil a asi nepoužiju a v těch volbach o USB se moc nevyznám, dal jsem to pryč, jak se toho zbavím, aby jádro ho pořád nehledalo?
Mám pentium III 450 MHz a v té době tam je snad první USB. Moc se v tom nevyznám.
No tak mám asi novější :) Stejně ho nepoužívám. V Ovládácím centru...
USB cotroler:
Dodavatel: VIA Technologies
Sběrnice: PCI
Identifikace sběrnice: 1106:3038:925:1234
Umístění na sběrnici: 0:7:2
Popis: VT82C586B USB
Modul: usb-uhci
Třída médií: SERIAL_USB
USB ports:
Dodavatel: Linux 2.6.3-7mdk uhci_hcd
Sběrnice: USB
Popis: UHCI Host Controller
Modul: neznámý
Třída médií: Hub
Je to opravdu s kde, to USB mě moc nezajíma, jen se ptám, jak ho dát pryč, aby mi při startu linuxu neházelo hlášky že zařízení USB nelze najít... Ono to někde v tom jádru určitě je, ale vůbec se v tom nevyznám, ale určitě to tam je. Už asi vím jak to dát pryč, Díky.
Zajímá mě spíše:
Znovu jsem kompiloval jádro a hodně věcí jsem dal pryč. Nevím jak dlouho trvá kompilovat jádro, ale mě přes dvě hodiny :((
Když jsem měl zavaděč na disketě tak tohle stačilo: make,make bzlilo modules_install a jádro najelo, sice s hláškama že nejede to a ono.
Když jsem zavaděč hodil na disk tak mi při startu napsalo: init no found...kernel panic...
Zkusil jsem poté make install a už mi to najelo.
Takže jak se právně instaluje to jádro??
/etc/sysconfig/usb
nastavit USB=NO
(nebo vubec povypinat co se da).
Takže jsem na tu stránku mrknul :)
cp ./vmlinux /boot/vmlinux-2.4.21
cp ./arch/i386/boot/bzImage /boot/vmlinuz-2.4.21
cp ./System.map /boot/System.map-2.4.21
tyhle tři příkazy nahradí tenhle jeden příkaz??
make bzlilo modules_install??
Proč musím dávat make install aby se mi to jádro vůbec spustilo?? možná je to nesmysl, za chvíli uvidím.
Díky
Tiskni
Sdílej: