Po pěti měsících vývoje od vydání verze 250 byla vydána nová verze 251 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS).
HP ve spolupráci se System76 představil 14" notebook HP Dev One s procesorem AMD Ryzen 7 PRO a předinstalovaným Pop!_OS Linuxem.
Byla vydána verze 1.61.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Nainstaloval jsem Mozillu 1.7 z distribucniho balicku ve Slackware Linuxu 10.0. Vubec se nespusti. Skonci s hlasenim:
/usr/lib/mozilla-1.7/run-mozilla.sh: line 451: 1662 Segmentation fault "$prog" ${1+"$@"}
Diky predem za kazdou radu.
Mě to dělalo tu stejnou chybu, zmizelo to po přechodu na jádro 2.6, ale to o tom okultismu platí i tady, co se vlastně změnilo netušim
Pokusil jsem se ji spustit jako root: stejna chyba. Jadro 2.6 taky nepomohlo. Taky jsem zkusil Firefox 0.9.1 z linuxpackages.net, ale: stejna chyba.
Zkompiloval jsem si svobodny webovy prohlizec Dillo (http://www.dillo.org/), ale jeste potrebuje vyzrat (zatim to neni ono). Nezna nahodou nekdo webovy prohlizec pokryty licenci svobodneho softwaru, ktery se moznostmi blizi Mozille? (Galeon apod. neberu, protoze jsou postavene stejne na jadru Mozilly.)
No já tam dělal víc věcí. Nainstaloval jsem Slack 10 a mozilla hlásila stejnou segmentation fault chybu. Řekl jsem si, že to budu řešit až potom, takže jsem změnil jádro, nainstaloval driver od nvidie, truetype fonty (včetně nové freetype knihovny) a ještě určitě něco dalšího. A pak když jsem se chtěl vrhnout na tu Mozillu, tak už fungovala.
Těžko říct, co jí vlastně pomohlo... Ještě jedna věc, ze začátku mi nefungoval ani qt xconfig pro jádro, kterej se pak ale taky sám rozběhl...
No prostě úplná magie...
Ja jsem si stahnul i zdrojaky Mozilly a hodlal si je sam zkompilovat, ale navodu na mozilla.org jsem dobre neporozumel, a tak z toho seslo. Nemel by nekdo "lidovejsi" navod na kompilaci Mozilly?
To je pravda. Urcite vyzkousim, ale v dobry vysledek moc nedoufam.
Vyřešeno! Pomohlo doinstalovaní balíčku x11-fonts-scale
(Speedo, Type 1 a TrueType fonty pro X).
Tiskni
Sdílej: