Ve čtvrtek 7. července bude na Indiegogo spuštěna kampaň (preview) na podporu 10,1 palcového notebooku a herní konzole GPD WIN Max 2. Vybrat si bude možné mezi AMD a Intelem.
Bonsai Browser je webový prohlížeč postavený nad Electronem a napsaný v TypeScriptu. Videoukázka UX na Loom. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu aktuálně činí 1,18 %. Před rokem to bylo 0,89 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Ubuntu, Arch Linux, Manjaro Linux a Linux Mint. Přehled her oficiálně podporujících SteamOS a Linux na stránkách Steamu. Přehled her pro Windows běžících na Linuxu díky Protonu na stránkách ProtonDB.
Začaly prázdniny a dovolené, což znamená jenom jednu věc - budete mít více času na své Bastlení a tudíž určitě dorazíte na naší Virtuální Bastlírnu! I když zbytek světa má okurkovou sezónu, v technice se stále něco děje a jako vždy pro vás máme připravenou spoustu novinek a zajímavých témat. Ptáte se, co konkrétně? Určitě si něco povíme o chystaném Raspberry Pi Pico W s přidanou Wi-Fi. Ze světa hardwaru nesmí chybět ani šílenosti jako 100n
… více »Něco málo přes 10 let (3763 dnů) od vydání verze 1.0 byla vydána nová verze 4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source střílečka Xonotic (Wikipedie), fork Nexuiz, byla vydána ve verzi 0.8.5. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byly zveřejněny videozáznamy a také fotogalerie z konference DevConf.cz Mini konané 2. června v Brně.
Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.21.0. Z novinek je zdůrazněn nový "wl_pointer high-resolution scroll event".
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti České republiky za rok 2021 (pdf). Novým ředitelem NÚKIB je Lukáš Kintr.
Společnost Mycroft AI představila Mimic 3 (YouTube). Jedná se o open source neurální engine pro převod textu na řeč (TTS) běžící rovněž offline. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0. Přispět na vývoj lze také koupí chytrého reproduktoru Mycroft Mark II.
Gnome nepouzivam, deblian a gentoo nesnasim, ceska qwerty je humus nejvetsi, proti AMD nic nemam. Takze? Do jake skupiny me radis?Myslím, že ten níže citovaný odstavec mluví za všechno :/
Klidne si pouzivej co chces, klidne svoji super nestabilni volbu (se slovy ,,mne to funguje``) doporucuj vsem kolem sebe, ale az se nekdy spalis a ostatni take tak nam sem nechod plakat na rameno.Poníženě se omlouvám a přísáhám, že již nikdy nebudu nikomu cokoliv doporučovati (byť jsem s tím sám maximálně spokojen a vím ze zkušenosti své i okolí svého, že to funguje tak, jak to má fungovat), protože jest to hřích a právo na takovéto počínání má pouze ó velký David Jež, neboť pouze on ví, jaký hardware a software je ten jediný správný, neb mu to vnukl Bůh všemohoucí.
Kdyby existovala grafická karta alespoň přibližně srovnatelných parametrů se svobodnými a plně funkčními drivery, byl by důvod, proč nepoužívat nVidiu, velmi jasný a pragmatický. Bohužel žádná taková není...Že není ? Já jich tedy znám celou řadu. Je ovšem pravda, že mě (stejně jako drtivou většinu uživatelů linuxu) zajímají trošku jiné parametry než kolik bodů karta udělá v jakémsi 3D marku nebo nějaké hře.
We found the nForce3 chipset to be very well supported under Linux and, to our surprise, all components were supported with open-source drivers.Nainstaloval jsem na to FC3 a vypadá to, že opravdu všechno jede.
P.S. na vytvoření těch barevných obrázků do prezentace nepotřebujete žádnou grafickou kartu.
Tiskni
Sdílej: