Byla vydána nová major verze 2.0.0 toolkitu SQLAlchemy (Wikipedie) přinášejícího do programovacího jazyka Python podporu SQL (Structured Query Language) a ORM (Object–relational mapping). Detaily v přehledu novinek a v průvodci migrací.
Byla vydána verze 1.67.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 23.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense od této verze postavený na FreeBSD místo HardenedBSD. Kódový název OPNsense 23.1 je Quintessential Quail. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report 2022, ve kterém upozorňuje na zajímavá data spojená s doménou .CZ. Na konci roku 2022 bylo evidováno celkem 1 463 116 domén. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 17 193 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v listopadu (23 581) a nejméně pak v červenci (13 199). Na rozdíl od předchozích let byl poprvé v historii zaznamenán propad v počtu domén zabezpečených
… více »Infisical je open source nástroj s end-to-end šifrováním pro snadnou správu a synchronizaci proměnných prostředí (.env souborů) napříč vývojovým týmem, zařízeními a infrastrukturou. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty GNU poke byl vydán v nové major verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Kosťa Šiškov v posledních několika týdnech na svém blogu vzpomínal na různé přispěvatele do projektu FFmpeg: konec forku Libav, úvod, …, shrnutí.
Byla vydána nová verze 3.7 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 2.19 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Wine 8.0 bylo vydáno. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Tato verze dokončuje přechod na Portable Executable moduly a WoW64 (volání 64bitových knihoven ze 32bitových aplikací).
Jon Masters znovu oživil Linux Kernel Podcast, ve kterém shrnuje dění v e-mailových konferencích vývojářů jádra Linux za uplynulý týden. První díl nové řady (přepis) vyšel 21. ledna. Neslibuje ale vydání podle pevného harmonogramu. Podcast dříve vydával v letech 2009 a 2017.
Proč bych si měl vanila jádro mršit nějakými patchy ?No třeba proto, že v nové verzi vanilla jádra se objevila chyba, která mi způsobuje problém. V některých větvích je třeba již dávno záplata, ale Linusova ne. Vůbec tu nejde o hardware, ale o to, jakou větev použít. Nemluvím zde o patchsetech distribucí, ale spíš o AC větev, MM větev a podobně.
Pro nováčky to fakt není, ale jinak je to vlastně dost jednoduché distro a člověk z něj pochopí hromadu souvislostí ohledně linuxu. Slackware používám na routeru a budu používat. Je fakt, že ale na jádře 2.4. Dvašestku bych tam nedal.
Suma sumárum: Mandrake mě linux naučil používat, Slackware pochopit. A pak je to myslím jedno u čeho člověk zůstane...asi u toho co mu nejvíc pasuje.
Vanilla 2.6 používají akorát masochistiTomu "masochisti" nerozumím zcela přesně. Máš tím na mysli, že když někdo používá 2.6.10, tak může očekávat nějaký tak moc šílený zvěrstva v podobě neřešitelných problémů či co, že by se dal de facto nazvat tímto termínem? Já fakticky nesleduji vůbec nic s 2.6.10. Jsem tedy masochista nebo ne? Docela mi to zajímá.
Na 2.6 určitě -ac. Já osobně používám ck patchset, ze kterého odstraním -as patch (protože věřím více Alanovi než AS - kdo to vlastně je?) a nahradím ho -ac patchsetem. Pak přidám několik misc patchů, které v -ac chybí a nazvu to celé -ms. Jo quilt ...
Pokud by byl zájem, můžu výsledek vystavovat na netu.
Tiskni
Sdílej: