3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Spíš mne překvapuje, že pořád ještě není Live Eval.
hm....
Nechci si hrát na statistika, ale řekl bych, že přirozenější vývoj běžného linuxáka je přesně opačný. Tj. od SUSE k Debianu a jeho odvozeninám.
Sám jsem takto přecházel ze SUSE na Debian. Se SUSE mám zkušenosti od 6.4 do 9.1. a až do verzí 8 mě ani nenapadlo dívat se po jiných distrech. Nechci tvrdit nic špatného o SUSE, ale asi jsi nevyzkoušel Debian dost důkladně, protože jinak si myslím, že by sis tuto migraci rozmyslel a počkal až vyjde konečně nový stable a vývoj unstable verze zase bude trochu dynamičtější.
Jinak já jsem si doinstaloval z neoficálních zdrojů do méhe Sida KDE 3.4 a myslím, že to jsem to zrychlení oproti 3.3 zaregistroval
Srovnávat s Ubuntu není fér, protože to je stavěno na Gnome a je to tak na mnohokrát opakovanou flame qt proti gtk.
Petr
Běžný linuxák, to je ten, který se dodává v bílé krabici s černým nápisem? :-) Za sebe můžu říct, že jsem také šel tímto směrem a nepřipadá mi to nijak nepřirozené.
Tiskni
Sdílej: