Ve čtvrtek 7. července bude na Indiegogo spuštěna kampaň (preview) na podporu 10,1 palcového notebooku a herní konzole GPD WIN Max 2. Vybrat si bude možné mezi AMD a Intelem.
Bonsai Browser je webový prohlížeč postavený nad Electronem a napsaný v TypeScriptu. Videoukázka UX na Loom. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu aktuálně činí 1,18 %. Před rokem to bylo 0,89 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Ubuntu, Arch Linux, Manjaro Linux a Linux Mint. Přehled her oficiálně podporujících SteamOS a Linux na stránkách Steamu. Přehled her pro Windows běžících na Linuxu díky Protonu na stránkách ProtonDB.
Začaly prázdniny a dovolené, což znamená jenom jednu věc - budete mít více času na své Bastlení a tudíž určitě dorazíte na naší Virtuální Bastlírnu! I když zbytek světa má okurkovou sezónu, v technice se stále něco děje a jako vždy pro vás máme připravenou spoustu novinek a zajímavých témat. Ptáte se, co konkrétně? Určitě si něco povíme o chystaném Raspberry Pi Pico W s přidanou Wi-Fi. Ze světa hardwaru nesmí chybět ani šílenosti jako 100n
… více »Něco málo přes 10 let (3763 dnů) od vydání verze 1.0 byla vydána nová verze 4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source střílečka Xonotic (Wikipedie), fork Nexuiz, byla vydána ve verzi 0.8.5. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byly zveřejněny videozáznamy a také fotogalerie z konference DevConf.cz Mini konané 2. června v Brně.
Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.21.0. Z novinek je zdůrazněn nový "wl_pointer high-resolution scroll event".
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti České republiky za rok 2021 (pdf). Novým ředitelem NÚKIB je Lukáš Kintr.
Společnost Mycroft AI představila Mimic 3 (YouTube). Jedná se o open source neurální engine pro převod textu na řeč (TTS) běžící rovněž offline. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0. Přispět na vývoj lze také koupí chytrého reproduktoru Mycroft Mark II.
emerge -C -av `ls -1d /var/db/pkg/kde-base/kde*-3.3* | sed -e 's/\/var\/db\/pkg\///'`
emerge depclean
nebrat!!!
*** WARNING *** : DEPCLEAN CAN SERIOUSLY IMPAIR YOUR SYSTEM. USE CAUTION. *** WARNING *** : (Cancel: CONTROL-C) -- ALWAYS VERIFY ALL PACKAGES IN THE *** WARNING *** : CANDIDATE LIST FOR SANITY BEFORE ALLOWING DEPCLEAN TO *** WARNING *** : UNMERGE ANY PACKAGES. *** WARNING *** : *** WARNING *** : USE FLAGS MAY HAVE AN EXTREME EFFECT ON THE OUTPUT. *** WARNING *** : SOME LIBRARIES MAY BE USED BY PACKAGES BUT ARE NOT *** WARNING *** : CONSIDERED TO BE A DEPEND DUE TO USE FLAG SETTINGS. *** WARNING *** : emerge --update --deep --newuse world TO VERIFY *** WARNING *** : SANITY IN THIS REGARD. *** WARNING *** : *** WARNING *** : Packages in the list that are desired may be added *** WARNING *** : directly to the world file to cause them to be ignored *** WARNING *** : by depclean and maintained in the future. BREAKAGES DUE *** WARNING *** : TO UNMERGING AN ==IN-USE LIBRARY== MAY BE REPAIRED BY *** WARNING *** : MERGING *** THE PACKAGE THAT COMPLAINS *** ABOUT THE *** WARNING *** : MISSING LIBRARY.
emerge -Cav =kde-3.x.y
by melo fungovat (kde je metapackage), ale urcite to neodinstaluje vsechny zpetne zavislosti.
emerge -C kde
tohle odstrani jenom "metabalicky", viz
slon ~ # emerge -pC kde >>> These are the packages that I would unmerge: kde-base/kde selected: 3.3.2 protected: none omitted: none
1) -C odstrani pouze ten "metabalicek" a kdelibs, kdebase, kdeartwork atd (+- 13 balicku) zustanou nainstalovany a mel by je odstranit ten depclean (co muze depclean zpusobit, neberu nyni na zretel)jiste, jsou to zavislosti, a ty `emerge -C` neodmerguje, ani kdyz uz nejsou potreba
2) aby -C neodstranil i pripadnou verzi 3.4, NESMI byt verze 3.4 nainstalovana rovnez pomoci "emerge kde" (doslo by totiz k odinstalaci obou verzi), ale MUSI byt insalovana napr. pomoci "emerge kde-meta" ci formou novych "splitted" ebuildu
emerge -C =kategorie/jmeno-verze
, napriklad emerge -C =kde-base/kde-3.3.2
PS: Dost jsem sledoval forums.gentoo a byl tak svedkem ruznych situaci souvisejich s kde-3.4. Pokud jsem v tomto threadu "mimo" a kecam nesmysly, prosim, pustte se do mne.mno nechapu, co se nam snazis rict, ale to muze bejt i chyba v prijimaci
mno nechapu, co se nam snazis rict, ale to muze bejt i chyba v prijimaciAby nedoslo k nedorozumneni - na puvodni otazku:
"uspesne jsem migroval na kde3.4, ale v systemu mi zustal kde 3.3.x . jak mam odebrat jenom tu starsi verzi"jsem zaregistroval odpoved:
"staci emerge -C kde && merge -av depclean". Nejdriv jsem si myslel, ze je to snad nejaka srandicka, ale vas prakticky prispevek mne privedl k tomu, ze to opravdu muze za jistych podminek fungovat a jednoduse jsem se pokusil tyto podminky shrnout. Samozrejme jsem si tim jisty nebyl, a chtel si tak svou moznou chybu/chyby uvedomit. Hlavne v ramci vyse uvedene otazky&odpovedi.
No tfuj. Koukám, že jedna ze slabin Gentoo je odinstalace software.emerge -C -av `ls -1d /var/db/pkg/kde-base/kde*-3.3* | sed -e 's/\/var\/db\/pkg\///'`
Tiskni
Sdílej: