Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.
Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.
Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.
Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.
Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.
Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli rozhodnutí ministerstva obrany označit ji za bezpečnostní riziko dodavatelského řetězce poté, co nevyhověla jeho požadavkům týkajícím se používání umělé inteligence (AI). Prezident Donald Trump krátce před tím uvedl, že nařídil federálním úřadům postupně ukončit využívání jejích AI technologií. Spor mezi firmou vyvíjející chatbot Claude a
… více »Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.
.
Statisticke informace jadro - 2.6.7-gentoo-r11, cdrtools-2.01-r2.
Nevim proc to najednou prestalo, ale mimo aktualizace KDE na (verzi 3.4) jsem snad nic nedelal [mimo normalni prace]. X-CD-Roast zacal hazet hlasku o neexistujicim zarizeni /dev/sgx (vypalovacka byla v rezimu emulace scsi).
Zde v jedne diskuzi (uz bohuzel presne nevim ktere), je napsano, ze pod jadry 2.6 uz nema scsi emulace smysl a cdrecord se da pouzit s parametrem -dev:ATAPI:x,x,x. Tak fajn. Restartoval jsem system bez scsi emulace. Standartni cdrecord -scanbus -dev=ATAPI najde jak vypalovacku tak i DVDromku (super). Jenze prikaz
cdroast blank=all dev=ATAPI:0,1,0 (cisla jsou spravnemi sekce system :-/. A to bohuzel doslova, nereaguje zadna periferie a odmlci se i sitovy provoz (samba, ssh ani http nejdou). Pokud se ovsem pokusim RW vymazat z jiz zmineneho X-CD-Roastu, tak mi prvni 3 minuty nic nedela (teda asi neco dela, ale nic k memu prospechu) a pak si v klidu misto RW mechaniky vytahne DVD romku... Neporadite nekdo?)
Tak ja zkusim to nove jadro...
Warning: The related Linux kernel interface code seems to be unmaintained. Warning: There is absolutely NO DMA, operations thus are slow.
Tiskni
Sdílej: