Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Po celé řadě praktických zkušeností (ta nejnovější je stará asi 3 minuty, jelikož po (stopadesátitisíckterém) updejtu jádra nejsem schopný rozjet vmware) doporučuju tento postup: vzít instalační CD FC3, plivnout na ně, přelomit, zahodit, pošlapat a začít se shánět po něčem seriózním. Pokud vás zajímá zkušenost dlouholetého uživatele systému RH a následně FC - díky, už to zašlo příliš daleko.
Abych byl korektní, pokud vás bude bavit "udržovat systém při životě" a při každé významnější aktualizaci (== 2x týdně) znovu rozcházet všechny klíčové aplikace, pak je Fedora přesně váš kůň a neshánějte se po návodu. Nepomůže vám. Pokud od počítače konzervativně očekáváte prostě to, že bude fungovat, pak zvolte něco jiného. Jako dlouholetý linuxák vám doporučuju FreeBSD, to je jistota.
[main] cachedir=/var/cache/yum debuglevel=2 logfile=/var/log/yum.log pkgpolicy=newest distroverpkg=fedora-release tolerant=1 exactarch=0 gpgcheck=1 [fedora-base] # key=http://fedora.redhat.com/about/security/4F2A6FD2.txt name=Fedora Core $releasever - $basearch - Base baseurl=ftp://ftp1.skynet.cz/pub/linux/fedora/$releasever/$basearch/os [fedora-updates-released] # key=http://fedora.redhat.com/about/security/4F2A6FD2.txt name=Fedora Core $releasever - $basearch - Released Updates baseurl=ftp://ftp1.skynet.cz/pub/linux/fedora/updates/$releasever/$basearch [fedora-updates-testing] # key=http://fedora.redhat.com/about/security/30C9ECF8.txt name=Fedora Core $releasever - $basearch - Testing Updates baseurl=ftp://ftp1.skynet.cz/pub/linux/fedora//updates/testing/$releasever/$basearch [fedora-extras] # key=http://download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/extras/RPM-GPG-KEY-Fedora-Extras name=Fedora Extras - $releasever - $basearch baseurl=ftp://ftp1.skynet.cz/pub/linux/fedora/extras/$releasever/$basearch/ [dag] # key=http://dag.wieers.com/packages/RPM-GPG-KEY.dag.txt name=Dag RPM Repository for Fedora Core baseurl=http://apt.sw.be/fedora/$releasever/en/$basearch/dagPodotýkám, že v /etc/repos.d/ jsem vše zakomentoval (enable=0).
Tiskni
Sdílej: