Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Hledám editor, ve kterém bych mohl kreslit a upravovat diagramy skoro tak rychle jako nad nimi přemýšlím. Co kdo používáte a s jakou spokojeností?
Dia mi nevyhovuje, zvlášť u diagramů tříd. Když si třeba vzpomenu, že bych u nějaké třídy změnil návratový typ nějaké metody, musím:
Dia se hodí, pokud mám předem daný diagram a potřebuju z něj
vyrobit hezký obrázek. Nebo pokud chci z diagramů generovat kód
(dia2code). Ale během promýšlení (namyšleně bych řekl
„analýza“ ) mi připadá lepší i tužka a papír.
UMLet – prozměnu Java. Ten se mi zatím líbí nejvíc. Máte obrazovku rozdělenou na tři části – diagram, paletu ikon a textovou oblast. A právě v té textové oblasti se upravují všechny vlastnosti právě vybrané ikony, takhle můžu třeba upravovat třídu:
<<Stereotype>>
MyClass
--
-property: Integer
--
+getProperty(): Integer
#setProperty(value: Integer)
Výborný nápad, ale provedení má spoustu nedostatků. Chybí mu třeba práce s více dokumenty. A ta textová oblast je tak na úrovni Notepadu, chtělo by to něco alespoň na úrovni keditu.
Umbrello – nenašel jsem binárku pro Slackware, takže bych to nejspíš musel zkompilovat. Do toho se mi fakt nechce, zvlášť když ani nevím, jestli se mi ten program bude líbit.
Gaphor – vyžaduje PyGtk, zatím jsem ho nezkoušel. Ale zaujalo mě, že obsahuje vlastní Python konzoli, ve které můžete své diagramy upravovat.
UML editorů je spousta, viz třeba freshmeat, ale většina za moc nestojí. Proto se ptám na zkušenosti.
To už jsem vážně jediný, komu vadí, jak se jako mor šíří ta nesmyslná a nesrozumitelná MS hatmatilka? Kdyby na to náhodou nepřišla řeč, když jsem se bavil s člověkem, který pomáhal s jejich lokalizací, ani ve snu by mne nenapadlo, že poklepat je jejich oficiální termín pro double click.
Tiskni
Sdílej: