Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
mencoder -o vystupni_soubor.mpg -of mpeg -ovc copy -oac copy -endpos doba_nahravani dvb://kanal(hlavně kvůli tomu časovému limitu, kombinace
cat
, as
a kill
je i na mě trochu hardcore)Snad by to mělo vyrábět korektní MPEG stream, ale ničím jiným než mplayerem jsem to přehrávat nezkoušel. Já nahrávání používám akorát jako time-shifting: když zjistím že vyjímečně dávají něco rozumného, tak přes SSH spustím nahrávání a pustím si to když se dostanu domů (klidně ještě během nahrávání). Nevypadala takhle nějak představa Mr. Gatese o digitální domácnosti? :o)
(hlavně kvůli tomu časovému limitu, kombinaceu mpeg streamu je uplne jedno kde zacne a kde skonci, takze ten kill nicemu nevadi, ale nastavit si cas nahravani je bezesporu pohodlnejsicat
,as
akill
je i na mě trochu hardcore)
ffmpeg -target dvd
;
Jinak, když udělám mplex -v 0 -f 9
video a audio streamu, co vylezly z projectuX, a pak udělám dvdauthor -o ./dvd ten_film_po_mplexu
, tak se mi ohlásí chyba a žádná dvd-struktura se nevytváří. To bude asi poškozeným videem, že jo?
Zajímalo by mne tedy, jak ten vychvalovaný projectX vyplivne ten dvd kompatibilní mpeg.
Moc se omlouvám, že otravuju s dotazem na grafickou aplikaci, kde by to mělo být intuitivní, ale mějte prosím trpělivost.
mkisofs -dvd-video -o dvd.iso ./adresar_s_filmem
;
Tiskni
Sdílej: