Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.
Ahoj, nejak se ted morim s vypisovanim obsahu do souboru pomoc fwrite v cyklu. At uz pouziju jakykoliv cyklus (foreach, while, ...) tak vse funguje jen do doby, nez ma byt ukoncen dany cyklus a pod nim proveden kratky kod vypisujici rekneme paticku textu na konec souboru. Problem spociva v tom, ze se mi skript zda se nikdy nedostane za hranice cyklu a konec souboru tedy nevypada jak by mel, nejsou uvolnene syst. prostredky atd.
Konkretne jde o vypis XML souboru. Vypisu nejdrive hlavicku, korenovy element, pak chci v cyklu vypsat prvku - to je OK, ale ukonceni korenovyho elementu uz neni. Nevim proc, pokud dam za cyklus echo, tak taky nic - proste z nej uz nejde ven a ukonci se. Kde bych mohl delat chybu pls? Zde zjednodusena ukazka kodu :
// nastavi promene a konfiguraci
$mage_url = 'http://domena.tld/api/?wsdl';
$mage_user = 'uzivatel';
$mage_api_key = 'heslo';
$url_path = "http://domena.tld/";
$filename = 'var/export/export1.xml';
// pomocna funkce pro formatovani obsahu
function removeEmptyLines(&$body) {
$temp = explode("\n", $body);
for ($i = 0; $i < count($temp); $i++) {
if (!trim($temp[$i])) {
unset ($temp[$i]);
}
}
return implode("\n", $temp);
}
$proxy = new SoapClient($mage_url);
$sessionId = $proxy->login($mage_user, $mage_api_key);
$products = $proxy->call($sessionId, 'product.list');
// otevre soubor a vypise tam hlavicku XML dokumentu
$fp = fopen($filename, "w");
fwrite($fp, '<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>'."\n");
fwrite($fp, "<ROOT>\n");
// projde jednotlive prvky a vypise je do souboru
while (list($key, $val) = each($products))
{
$produkt = $proxy->call($sessionId, 'catalog_product.info', $val[sku]);
if($produkt[type_id] = "simple" && $produkt[visibility] == 4 && $produkt[status] == 1) {
// nacte potrebna data k obrazku (URL)
$image = $proxy->call($sessionId, 'product_media.list', $val[sku]);
// zaokrouhli pripadne ceny, ktere beztak nemaji halere
if(strstr($produkt[price], ".000") != false) {
$price = round($produkt[price]);
} else {
$price = round($produkt[price], 2) . "0";
}
// nastavi DPH
$price_vat = $produkt[price] * 1.19;
$title = str_replace ("\r\n", " ", $produkt[name]);
$title = trim(str_replace ("\n", " ", $title));
$description = strip_tags($produkt[description]);
$description = removeEmptyLines(str_replace('<br />','',$description));
$description = str_replace ("\r\n", " ", $description);
$description = str_replace ("\n", " ", $description);
$description = str_replace ("#&160;", " ", $description);
$description = trim(str_replace (" ", " ", $description));
$url = $url_path.$produkt[url_path];
// pripravi radky s produktem
$lines = array();
$lines[0] = " <ITEM>\n";
$lines[1] = " <PRODUCT>".$title."</PRODUCT>\n";
$lines[2] = " <DESC><![CDATA[".$description."]]></DESC>\n";
$lines[3] = " <URL>".$url."</URL>\n";
$lines[4] = " <IMGURL>".$image[0]["url"]."</IMGURL>\n";
$lines[5] = " <PRICE>".$price."</PRICE>\n";
$lines[6] = " <PRICE_VAT>".$price_vat."</PRICE_VAT>\n";
$lines[7] = " </ITEM>\n";
// vypise jednotlive radky k produktu
foreach($lines as $line) {
fwrite($fp, $line);
}
// uvolni pamet
unset($lines);
unset($image);
unset($produkt);
} else {
// uvolni pamet
unset($produkt);
}
}
// vypise paticku XML dokumentu
fwrite($fp, "</ROOT>\n");
fclose($fp);
// uvolni pamet
$products = NULL;
unset($sessionId);
To je vse. Podobny ne-li stejny princip jsem zkousel pomoci FOREACH a oboji dopada stejne. Ke kodu u vypsani paticky XML se uz proste nedostane a skript konci. Soubor s exportem je OK, ale bez koncoveho elementu </ROOT>. Co muze zpusobit fakt (i obecne), ze se skript nedostane korektne z cyklu ven a nepokracuje dal? Diky moc, zase jedna vec nad kterou dumam uz prilis dlouho a bezvysledne...
Jeste s omluvou - jde o PHP. Bohuzel jsem to nenapsal ani do subjectu...
A jeste jedno zjisteni. Pokud naprosto identicky skript pouziju na vypis dat do prohlizece pomoci ECHO, pak to projde i skrz cyklus a vypise se i ukonceni korenovyho elementu ROOT. Zda se neco prohnileho v zapisu do souboru, ale obecne vzato jsou takhle staveny priklady i jinde na netu a funguji, tak nevim.
Co muze zpusobit fakt (i obecne), ze se skript nedostane korektne z cyklu ven a nepokracuje dal?Výjimka?
Pravda, ja ulicnik - nemam osetreny vyjimky... Zkusim, diky.
Tak zapis do souboru pomoci w+ ani odchytavani vyjimek zatim zda se nepomaha. Zapnul jsem logovani, vypis chyb do browseru - odchytal veskery NOTICE drobnosti. Zkousel jsem odchytit vyjimku typu SoapFault Exception, kterou jsem tipoval nejvic, ale nic. Navic, pokud by to bylo neco takovyho, pak by neprosla verze s vypisem do prohlizece. Mohl by PHT prosim poradit, kde konkretne a jak zkusit pripadnou jinou vyjimku zachytit? Zkousel jsem klasickou Exception na ruznych mistech v cyklu a nejak tomu nemuzu prijit na kloub. Diky moc za kazdou radu
Na uplny zacatek skriptu dejte try a na konec catch(Exception $ex).
A nez zacnete pokladat dotazy, mel byste vyzkouset debugovaci zaklady, obvykle si tim usetrite spoustu casu. Pokusil jste se treba redukovat vas priklad na nejmensi mozny kus kodu, ktery jeste obsahuje chybu? Kdyz vyhodite naplnovani a vypis pole $lines jednim fwrite(), je stale chyba pritomna? Kdyz vsechna volani $proxy->call(...) ve while cyklu nahradite prostym prirazenim testovaci promenne (samozrejme s validni strukturou), taky porad s chybou? Atd...
Problem muze byt i v tom, ze PHP proste spadne. Pokud si pamatuju, tak prace se SOAPem v PHP byla celkem peklo. Nahodne pady a coredumpy tu na strane serveru, tu na strane klienta, struktury, ktere server zakodoval, nebyl klient schopny precist a potichu generoval nesmyslna data, ...
Díky všem moc za nasměrování, konečně vyřešeno :) Budilo mě to ze spaní, nemohl jsem řídit auto, nic... A přitom šlo o klasicky nesprávný neošetření neaktivních produktů a těch s nulovou cenou. SOAP občas taky zdá se zaškobrtne, ale pokud to ošetřím pomocí try a catch a v zachycení dám continue; tak je to OK. Chyby SOAP API budu logovat a posílat si na e-mail, uvidim jak jsou častý. Díky díky díky...
$fp = fopen($filename, "w+");.
Tiskni
Sdílej: