abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Zajímavý software

    Projekt D7VK dospěl do verze 1.0. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2025.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:44 | IT novinky

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Národní politiku koordinovaného zveřejňování zranitelností (pdf), jejímž cílem je nejen zvyšování bezpečnosti produktů informačních a komunikačních technologií (ICT), ale také ochrana objevitelů zranitelností před negativními právními dopady. Součástí je rovněž vytvoření „koordinátora pro účely CVD“, jímž je podle nového zákona o kybernetické … více »

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 04:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:55 | Nová verze

    Společnost System76 vydala Pop!_OS 24.04 LTS s desktopovým prostředím COSMIC. Videoukázky na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.92.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:33 | Komunita

    Free Software Foundation zveřejnila ocenění Free Software Awards za rok 2024. Oceněni byli Andy Wingo, jeden ze správců GNU Guile, Alx Sa za příspěvky do Gimpu a Govdirectory jako společensky prospěšný projekt.

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    11.12. 18:55 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-12 aneb Eclipse 4.38. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.12. 17:44 | Nová verze

    U příležitosti oslav osmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 15.6. Nová verze přináší především podporu pro geotagované MP4 soubory, včetně GoPro videí. Kdo nechce čekat, až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.

    Martin Tůma | Komentářů: 15
    11.12. 09:22 | Nová verze

    Monado, tj. multiplatformní open source implementace standardu OpenXR specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro virtuální realitu (VR) a rozšířenou realitu (AR), bylo vydáno ve verzi 25.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (48%)
     (19%)
     (17%)
     (23%)
     (15%)
     (24%)
     (15%)
     (17%)
    Celkem 460 hlasů
     Komentářů: 19, poslední 11.12. 20:04
    Rozcestník

    Dotaz: Shanim IDE,kompilator pro proc

    3.6.2003 23:50 Petr Klusek
    Shanim IDE,kompilator pro proc
    Přečteno: 794×
    Zdravim

    Sice tento dotaz je trochu mimo, ale nevi nekdo z vas o kompilatoru, a programatoru, nebo primo IDE, nejlepsi by bylo cosi podobnemo jako MPLAB pro popularni procesory PIC. Vim ze neco by melo existovat.

    Predem dekuji

    Odpovědi

    4.6.2003 09:40 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Shanim IDE,kompilator pro proc
    Kdevelop :-)
    Josef Kufner avatar 4.6.2003 10:12 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Shanim IDE,kompilator pro proc
    kdevelop bude tady asi na nic. Uz delsi dobu se ponecem na PICy shanim a nic moc jsem nenasel. Existuje vcelku rozumny simulator gpsim (tusim ze ho doporucuje sam MicroChip). Ale nejak jsem nesehnal zadny programator a kompilator, tak, aby si vsichni tri mezi sebou rozumnely. Jestli se nekomu podari (podarilo) tak bych prosil o neco informaci. Diky.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    2.3.2005 19:45 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Shanim IDE,kompilator pro proc
    K tomuhle se připojuji, rovněž by se mi to hodilo. V pátrání jsem taky nebyl příliš úspěšný :-(
    Copak toho není dost?
    3.3.2005 11:43 David Jež | skóre: 42 | blog: -djz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Shanim IDE,kompilator pro proc
    Tak super vseresici IDE neni ani nahodou ani omylem :-(, i kdyz par pokusu existuje. Budme radi, ze mame alespon par programu zvlast, tedy gputils, sdcc, gpsim a a gnupic. S programatorem je to problem, open source programator pro Willem nebo JDM interface IMHO neni, jsem rad, ze alespon posledni willeprom pro DOS funguje bez problemu pod FreeDOSem. Celkem dobry je pp06 ale ten myslim podporuje jen paralelni interface. IMHO nejlepsi palici SW jsou win verze Willema a ic-prog, kdyby byly OS a fungovaly i pod ostatnimi systemy bylo by to super.

    A kdyz uz jsme u toho, neznate nekdo dobry simulator a palici softik ci take nejake IDE pro motorolu? Mam jen par utilitek, pro psani pouzivam as, coz je assembler podporujici kde co od 48 pres pic po motoroly, sdcc je umi take, ale palitko je jedna jedina malinka aplikace, alespon neco, ale o simulatoru rozumnem nevim :-(.
    -djz

    "Yield to temptation; it may not pass your way again." -- R. A. Heinlein
    2.3.2005 19:38 akolyta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Shanim IDE,kompilator pro proc
    Doporucuji zkusit http://www.gnupic.org/
    7.3.2008 18:35 mart4@seznam.cz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Shanim IDE,kompilator pro proc
    Nejlepší je program "PIC Simulator IDE" http://www.oshonsoft.com/pic.html. Umí simulovat hromadu periferií a hlavně má Basic kompilátor, takže PICy programuju v jazyce Basic! Je nejlepší!!!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.