Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Jsou ti mladoši ale lamy, co… http://zdrojak.root.cz/clanky/konec-starych-programatorskych-casu/
v dobách 3G mobilních sítíJa som skutočne stretol situácie, kedy zákazník A preberá dáta od zákazníka B, ako automaticky posielané attachmenty v mailoch, cez dialup, ktorý funguje 60% času. A to bolo ani nie 2 roky dozadu. Každý z nich bol v inej krajine tretieho sveta a vycestovať tam nie je možné. Alebo sú zákazníci, čo síce majú relatívne slušné pripojeniem ale drakonicky nastavenú bezpečnosť, takže nejaké remote prihlásenie nehrozí. A v tedy ti pomôže jedine dobre urobené logovanie. Dokonca som bol v situácii, kedy démon paralelne spracovával dávky dát, a každá logovacia hláška musela mat UUID, podľa ktorej sa dali dať dohromady hlášky o jednej dávke. A log som najprv spracovával v spreadsheete, než z toho vypadlo niečo použiteľné.
Smiř se s tímSom s tým zmierený do tej miery, že sa nad tým nerozčuľujem. Nanajvýš tak sklamane krútim hlavou. Pre veteránov to môže mať výhody, pretože majú menšiu konkurenciu. Tým sa nechcem vyťahovať a nechcem povedať, že som neuznaný programátorský génius. Tiež sú veci čo neviem a mal by som vedieť (napr. trocha viac než minimum Perlu alebo používať yacc/lex/bison). Len je mi to smutno-smiešne, keď vidím ako kolegovia pozerajú ako žaba z prachu, keď zapnem "Disassebly view" a mám aspoň zhruba predstavu, čo sa tam deje.
Taký je môj názor podľa toho, čo som videl na ľuďoch, čo skončili výšku a hľadajú miesto.
Ti, o kterých tu mluvíte, tohle (všechno) také v době, kdy začínali, neznali. To je právě podstata zkušeností, že je člověk získává praxí… Dnešní čerství absolventi sice získají v praxi jiné zkušenosti, ale vyčítat jim, že je zatím nemají, dost dobře nemůžete.
Ti, o kterých tu mluvíte, tohle (všechno) také v době, kdy začínali, neznali.Ale hej. Ja som na výške písal na cvikách v assembleri pod DOSom rezidentný program, čo písal do rožku obrazovky aktuálny čas. Alebo implementoval komunikáciu medzi dvoma počítačmi cez ARCNet. Bol som nútený napísať niečo v Prologu a niečo v Lispe, či Occam-e. Mal som cviká na Solarise, Ultrixe aj x86. Učili ma čo je parita na sériovej linke a rozdiel medzi soft a HW flow control. Mimo školy som si písal programy čo analyzovali MBR a FAT alebo som sa snažil napratať do 1MB pamäte ovládače pre sieťovku a zvukovku naraz. To bola prvá polovica 90 rokov (a tlačiarne mali tlačidlo na prepnutie medzi CR a CR/LF
nevedia, že float/double nemožno testovať na rovnosť s nuloucoze??
...dobře ty.... ((((((((((: .....nikdy neladili cez 36kbs modem aplikáciu bežiacu na Srí Lanke
Dokážeš pilně makat bez volného času?Je mi líto lidí, kteří si toto dávají jako cíl.
dedlajny v herním průmyslu se bez toho neobejdou.Sorry Kolíbáči, ale dost možná je to důvod proč všechny rozumné firmy v herním průmyslu používají datum vydání:„When it's done“ a proč tento termín právě v herním průmyslu vznikl.
Tiskni
Sdílej: