Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Ahoj vyvojari, nejaky cas programuji v C a nasel jsem v tom zalibeni, rad bych se pripojil k nejakemu OS projektu, zacal jsem se tedy ucit git, jelikoz par peknych projektu jsem nasel na sluzbe gitbub.
Neni mi ale uplne jasne jak github funguje, naklonuji si projekt pomoci git clone k sobe, zacnu provadet upravy sw a commitovat je do sveho lokalniho repositare, jak nasledne dostanu tyto zmeny do hlavni vetve? (musim zaslat patch autorovi emailem? nejak mi neni jasne zda-li mohu delat git push/pull apod operace).
A take bych se rad zeptal zda-li lze vysvetlit jak funguje to slucovani (merge), nedokazu si predstavit jak autor puvodniho projektu zajistuje zaclenovani patchu, jak zajisti, ze patch ktery zasilam upravuje prave tuto konkretni verzi souboru (co kdyz ji nekdo zmenil behem zaslani patche?).
Diky vsem za ochotu, jsem zacatecnik.
Řešení dotazu:
a posílat změny mailem je hloupé a nepohodlnéNepohodlné pre koho?
git@github.com:....
, abys tam pozdeji mohl odeslat zmeny)git rebase
(viz napr. dotaz v poradne zde)Dobry den, dekuji mnohokrat, presne takove informace jsem hledal, otevreny software se mi myslenkou velmi libi, bohuzel mi prijde vcelku slozite zacit se v nem orientovat nejspise proto, ze kazdy projekt ma svoji vlastni "stabni" kulturu, jeste jednou diky.
Napr. clanek na tema jak zacit spolupracovat na nejakem projektu si myslim byl zajimavy i pro ostatni.
Diky Martin, jdu se s tim porvat vlastni fork jsem uz udelal, lokalni repo mam u sebe, knihu Gitu uz mam a ctu ji i kdyz abych pravdu rekl, tak prace s vetvemi projektu a slucovanim je divocina a moc to zatim nechapu, doufam, ze se tim prokousu.
Tiskni
Sdílej: