V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Ahoj vyvojari, nejaky cas programuji v C a nasel jsem v tom zalibeni, rad bych se pripojil k nejakemu OS projektu, zacal jsem se tedy ucit git, jelikoz par peknych projektu jsem nasel na sluzbe gitbub.
Neni mi ale uplne jasne jak github funguje, naklonuji si projekt pomoci git clone k sobe, zacnu provadet upravy sw a commitovat je do sveho lokalniho repositare, jak nasledne dostanu tyto zmeny do hlavni vetve? (musim zaslat patch autorovi emailem? nejak mi neni jasne zda-li mohu delat git push/pull apod operace).
A take bych se rad zeptal zda-li lze vysvetlit jak funguje to slucovani (merge), nedokazu si predstavit jak autor puvodniho projektu zajistuje zaclenovani patchu, jak zajisti, ze patch ktery zasilam upravuje prave tuto konkretni verzi souboru (co kdyz ji nekdo zmenil behem zaslani patche?).
Diky vsem za ochotu, jsem zacatecnik.
Řešení dotazu:
a posílat změny mailem je hloupé a nepohodlnéNepohodlné pre koho?
git@github.com:....
, abys tam pozdeji mohl odeslat zmeny)git rebase
(viz napr. dotaz v poradne zde)Dobry den, dekuji mnohokrat, presne takove informace jsem hledal, otevreny software se mi myslenkou velmi libi, bohuzel mi prijde vcelku slozite zacit se v nem orientovat nejspise proto, ze kazdy projekt ma svoji vlastni "stabni" kulturu, jeste jednou diky.
Napr. clanek na tema jak zacit spolupracovat na nejakem projektu si myslim byl zajimavy i pro ostatni.
Diky Martin, jdu se s tim porvat vlastni fork jsem uz udelal, lokalni repo mam u sebe, knihu Gitu uz mam a ctu ji i kdyz abych pravdu rekl, tak prace s vetvemi projektu a slucovanim je divocina a moc to zatim nechapu, doufam, ze se tim prokousu.
Tiskni
Sdílej: