Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Vysoká mě nebavíPočkaj, až si nájdeš job
škola je poslední doba, kdy máš v podstatě dost času na to, že můžeš si studovat, co chceš.Taky může zkusit zredukovat životní náklady tak, aby mu stačilo pracovat part-time a zbytek času si mohl studovat (s běžným platem lidí v IT by to nemělo být tak složité).
Při intenzívní práci máš takové výzvy, kdy se principielně musíš efektivně snažit, co nejpřimějším zůsobem úkol splnit, jestli se něco naučíš, je to v podstatě vedlejší. Učíš se jen to co potřebuješ pro splnění úkolu. A čím více se do práce zahloubáš tím více zapadneš do kolečka úkolů a řešení a jsi v pasti.To samé na vysoké. Musím dělat úkol a nikoho nezajímá, že bych se rád naučil něco vedlejšího, na co jsem při řešení narazil. A to, že není čas, mi vykládá většina jak pracujících, tak i ostatních vysokoškoláků nebo středoškoláků. Já si udělal čas vždycky. Takže věřím, že si ho udělám i při práci. :)
A to, že není čas, mi vykládá většina jak pracujících, tak i ostatních vysokoškoláků nebo středoškoláků. Já si udělal čas vždycky. Takže věřím, že si ho udělám i při práci. :)Nejde jen o čas, jde i o energii. Vem si to tak, že máš každý den +- konstantní množství mentionů, což je magická jednotka, která se spaluje, když pracuješ mozkem. Pokud pracuješ mozkem v práci třeba čtyři hodiny v kuse, tak spálíš svůj denní příděl mentionů a musíš ho obnovit kofeinem, nebo spánkem, nebo relaxací. Mentiony se taky spalují prostě jen tím, že jsi vzhůru, takže jich máš ráno víc a večer míň. Pokud ti práce vezme 80% mentionů, tak jsi zbytek dne rád, že jsi rád. Pak máš ten pocit, že nemáš čas, i když ho fyzicky máš, jen ti už nezbývají žádné mentiony, které bys v něm mohl použít, takže jsi vyzevlený a jen čumíš.
Tiskni
Sdílej: