Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Řešení dotazu:
kotlin hele ale jeto skoro java :O ;D
Ten nenativní vzhled je stále velmi patrnej. Pro OS X dokonce vznikaj projekty (např. AquaFX), který se snaží to dohnat custom stylem. Ale i na Windows je to prostě znát, že to není nativní aplikace (i když tady pravda při současné roztříštěnosti nativních Windows toolkitů už začíná být otázka, co to ten nativní look&feel na Windows vlastně je...). A v KDE to rozhodně jako KDE aplikace taky nevypadá. A to ještě pominu to, že neostylovanou reálnou JavaFX aplikaci jsem snad ještě neviděl, z nějakého důvodu má každý potřebu tam plácnout vlastní "skin"...
I u Qt se na detailech dá poznat, že to (na Windows a Macu) není zcela nativní aplikace, ale člověk se musí mnohem víc "snažit". Na druhou stranu v dnešní době, kdy každej korporát má své oddělení hipsterů, kteří nedělají nic jiného, než tu jejich aplikaci vzhledově odlišit od ostatních, je nativní look&feel už možná přežitek. Al já jsem "konzerva" a mě to vadí.
Chromium+NodeJS jsou opensource a lze posoudit co bylo změněno a jestli update je nutný.Máte ve firmě tak velký tým, že dokáže ručně zkontrolovat každou změnu v kódu Chromia a NodeJS nebo čtete reporty od nějakého auditora, který ten kód kontroluje místo vás?
Elektron se všema těma JS knihovnama je to samé v bledě modrém. To že se tak často neupgraduje je dáno spíš stylem vývoje v daných technologiích, kdy polovina projektů ani netuší co všechno a odkuď se do jejich aplikace vzalo...
Pokuď chcete mít rychlej a multiplatformní vývoj, vždy za něj něčím zaplatíte na straně funkčnosti/kvality tý aplikace. Jde jenom o to, která strana misek vah je pro vás důležitější. Pokuď děláte nějakej unikátní projekt s jedinečnou funkčností, ale potřebujete být na trhu první, budete mít jiné priority, než když budete dělat nějakou hipsterskou apku s trilionem alternativ, kde musíte být hlavně cool, abyste mezi tou tunou klonů prorazili...
Tiskni
Sdílej: