Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Řešení dotazu:
kotlin hele ale jeto skoro java :O ;D
Ten nenativní vzhled je stále velmi patrnej. Pro OS X dokonce vznikaj projekty (např. AquaFX), který se snaží to dohnat custom stylem. Ale i na Windows je to prostě znát, že to není nativní aplikace (i když tady pravda při současné roztříštěnosti nativních Windows toolkitů už začíná být otázka, co to ten nativní look&feel na Windows vlastně je...). A v KDE to rozhodně jako KDE aplikace taky nevypadá. A to ještě pominu to, že neostylovanou reálnou JavaFX aplikaci jsem snad ještě neviděl, z nějakého důvodu má každý potřebu tam plácnout vlastní "skin"...
I u Qt se na detailech dá poznat, že to (na Windows a Macu) není zcela nativní aplikace, ale člověk se musí mnohem víc "snažit". Na druhou stranu v dnešní době, kdy každej korporát má své oddělení hipsterů, kteří nedělají nic jiného, než tu jejich aplikaci vzhledově odlišit od ostatních, je nativní look&feel už možná přežitek. Al já jsem "konzerva" a mě to vadí.
Chromium+NodeJS jsou opensource a lze posoudit co bylo změněno a jestli update je nutný.Máte ve firmě tak velký tým, že dokáže ručně zkontrolovat každou změnu v kódu Chromia a NodeJS nebo čtete reporty od nějakého auditora, který ten kód kontroluje místo vás?
Elektron se všema těma JS knihovnama je to samé v bledě modrém. To že se tak často neupgraduje je dáno spíš stylem vývoje v daných technologiích, kdy polovina projektů ani netuší co všechno a odkuď se do jejich aplikace vzalo...
Pokuď chcete mít rychlej a multiplatformní vývoj, vždy za něj něčím zaplatíte na straně funkčnosti/kvality tý aplikace. Jde jenom o to, která strana misek vah je pro vás důležitější. Pokuď děláte nějakej unikátní projekt s jedinečnou funkčností, ale potřebujete být na trhu první, budete mít jiné priority, než když budete dělat nějakou hipsterskou apku s trilionem alternativ, kde musíte být hlavně cool, abyste mezi tou tunou klonů prorazili...
Tiskni
Sdílej: