Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.
Knihovna libvpx byla vydána ve verzi 1.13.1. Řešena je kritická bezpečnostní chyba CVE-2023-5217 (heap buffer overflow in vp8 encoding). Chyba je již opravena také v Chrome / Chromium 117.0.5938.132 a Firefoxu 118.0.1.
Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Problém je tedy myslím v tom, že každý telefon si to řeší jak chce, takže nějaká multiplatformnost nic moc.Pokud firmware telefonu dodržuje standardy MIDP a CLDC specifikované firmou Sun a programátoři budou psát J2ME aplikace pouze s použitím těchto tříd, tak by ty MIDlety měly být spustitelné téměř kdekoliv. Problém je, že každý výrobce si přidá vlastní třídy (speciálně kvůli hrám; různá game API), a tím to všechno padá, bohužel.
Vzpominam si, ze kdyz jsem si chtel onehdy stahnout neco javovyho do mobilu, bylo tam asi milion verzi ruznejch .jaru pro ruzny modely. To je to multiplaformnost? Nebo to melo jiny duvod?Důvodem je to, že mobilní zařízení zpravidla implementují vlastní rozšíření J2ME a ty pak ony "jary" používají. Skutečný problém je ovšem sehnat "pure J2ME" build, který by byl přenositelný i za cenu omezení některých funkcí (na PDA si tak nezahraju nic, i když bych mohl i hry pro zařízení dle MIDP 2.0 - pokud někdo víte, jak na to, rád se přiučím (moc jsem nepátral)).
Ovšem ne vždy to funguje, obzvláště pak, když ta třída nějakým způsobem použije natvrdo hardawre telefonu.Tohle v Javě jde? Jinak díky za radu, určitě to vyzkouším.
Chtěl bych slyšet nějakou success story, nebo "je to na prd, protože důvod, důvod, důvod..."Mono je naprd, protože za ním sice možná stojí Novell, ale vždy s tím budou nějaké problémy, a Microsoft si myslím bude vždy "napřed". Z principu se mi Mono a vůbec platforma .NET nelíbí, už jen pro to, že vznikla u Microsoftu. Skutečně radši použiju Javu, protože jakási takási oficiální podpora Sunu pro Linux existuje. Už jen tím, že Sun vydává instalační balíčky Javy pro Linux a Linux bere vážně jako jednu z platforem pro Javu. U Microsoftu toto si myslím nehrozí a už vůbec ne zadarmo.
A že SUN aktivně podporuje patenty v EU vás netrápí? A že Linux je přímým konkurentem Solarisu taky ne?Každá velká firma ty softwarové patenty bude podporovat, ale to zde neřešíme. Solaris a Linux si možná konkurují, ale pokud si koupím nějaký hardware od Sunu tak si na něj nainstaluji Solaris (dle mne by na jejich hardware měl chodit a měl by být na jejich hardware funkční). Jinak co se týče platformy Mono, trošku špatně jsem odpověděl
Tiskni
Sdílej: