Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
/usr/local/lib/libxvidcore.a(plugin_lumimasking.o): In function `.L7': plugin_lumimasking.c:(.text+0x1e8): undefined reference to `MAX' collect2: ld returned 1 exit status make: *** [mplayer] Error 1Na googlu jsem nasel jen rusky forum, kde se asi resilo neco podobnyho a z toho sem nic nevycet. Proto budu rad za kazdou radu. gcc (GCC) 4.1.2 20061028 (prerelease) (Debian 4.1.1-19) jadro distribucni 2.6.18-3-686 Dekuji za pomoc.
libmpcodecs/libmpcodecs.a(vd_xvid4.o): In function `decode': vd_xvid4.c:(.text+0xff): undefined reference to `xvid_decore' libmpcodecs/libmpcodecs.a(vd_xvid4.o): In function `uninit': vd_xvid4.c:(.text+0x342): undefined reference to `xvid_decore' libmpcodecs/libmpcodecs.a(vd_xvid4.o): In function `init': vd_xvid4.c:(.text+0x477): undefined reference to `xvid_global' vd_xvid4.c:(.text+0x4e3): undefined reference to `xvid_global' vd_xvid4.c:(.text+0x525): undefined reference to `xvid_decore' libavcodec/libavcodec.a(xvidff.o): In function `ff_xvid_encode_close': xvidff.c:(.text+0x3ff): undefined reference to `xvid_encore' libavcodec/libavcodec.a(xvidff.o): In function `ff_xvid_encode_init': xvidff.c:(.text+0x589): undefined reference to `xvid_global' xvidff.c:(.text+0x64b): undefined reference to `xvid_plugin_lumimasking' xvidff.c:(.text+0x7e6): undefined reference to `xvid_encore' xvidff.c:(.text+0x8cb): undefined reference to `xvid_plugin_2pass2' xvidff.c:(.text+0xa34): undefined reference to `xvid_plugin_single' libavcodec/libavcodec.a(xvidff.o): In function `ff_xvid_encode_frame': xvidff.c:(.text+0xccd): undefined reference to `xvid_encore' libavcodec/libavcodec.a(xvid_rc.o): In function `ff_xvid_rate_control_uninit': xvid_rc.c:(.text+0x29): undefined reference to `xvid_plugin_2pass2' libavcodec/libavcodec.a(xvid_rc.o): In function `ff_xvid_rate_estimate_qscale': xvid_rc.c:(.text+0x128): undefined reference to `xvid_plugin_2pass2' xvid_rc.c:(.text+0x23d): undefined reference to `xvid_plugin_2pass2' libavcodec/libavcodec.a(xvid_rc.o): In function `ff_xvid_rate_control_init': xvid_rc.c:(.text+0x493): undefined reference to `xvid_plugin_2pass2' collect2: ld returned 1 exit status make: *** [mplayer] Error 1
-lxvid
, a tak podobně „kdyby nebyly tak proc by na to byly odlisny kodeky.“Budu parafrázovat: Určitě je rozdíl mezi ANSI C v MSVC++ a ANSI C v GCC. No protože kdyby nebyl, proč by na to byly dva různý kompilátory?
Budu parafrázovat: Určitě je rozdíl mezi ANSI C v MSVC++ a ANSI C v GCC. No protože kdyby nebyl, proč by na to byly dva různý kompilátory?ANSI C je pořád ANSI C. Takže když už, tak:![]()
![]()
Určitě je rozdíl mezi implementací ANSI C v MSVC++ a implementací ANSI C v GCC.-m.
… ale presto si myslim ze FORMATy (nebo to je snad taky spatne?) jako Divx a Xvid jsou trochu odlisny, kdysi jsem si s tim hral a dosahovaly odlisnych kvalit (tezko rict co bylo lepsi kazdy melo svy chyby a klady) a musel sem na oba mit odlisne kodeky ve windows.Tak to máš pocit nebo domněnku, jediný rozdíl je v kvalitě algoritmů, v přesnosti výpočtu (co do závislosti na kvalitě algoritmů reciproké) a já nevím v čem ještě, ale formát těch dat je totožný. Jo a pak ještě je rozdíl ve FOURCC, což znamená, že lidé s pocity nebo domněnkami opravdu musejí použít jiný kodek – ti ostatní si přepíší FOURCC nebo prostě nakonfigurují svůj oblíbený dekodér, třeba FFmpeg v mém případě, aby se hlásil o slovo i u souborů s FOURCC kódem XVID. FFmpeg je ostatně použit právě i v MPlayeru a díky němu člověk xvidcore ani nic jiného k přehrávání v zásadě nepotřebuje.
… a od ty doby se jich uz na nic neptam, protoze nejsou schopny rict JA NEVIM a stojej si za nakejma svejma pocitama/domenkama.Dobře, nebudu se Tě na nic ptát.
mplayer -vo helpa zkus prozkoušet rozumě vypadající možnosti. Podrobnosti máš v manuálu, já si je z hlavy nepamatuju. na domovských stránkých mplayeru je i html manuál v češtině. -m.
mplayer -vo xv -xineramascreen 1 -fs film.avi
jako zkousel sem toho hodne a primo tuhle kombinaci asi ne. Kazdopadne jsem za to rad, ale furt me trapi to ze se to sekne na dobu presouvani okna v KDE a jeste je takova mala vada na krase to ze titulky u sirokouhlyho videa jsou v tom videu a ne v cernym pasu.. nekde jsem se docet ze to jde udelat pomoci sdl ovladace, ale ten uplne ignoruje ty obrazovky a spusti se pres obe :) (cast na jedny a cast na druhy) no nic jdu spat.. jinak vytizeni cpu je nadhera je to tak 5% sam tomu ani neverim :)
-vop expand=-82:0:41:0
Tie čísla budeš musieť prispôsobiť podľa veľkosti fontu.
-vop expand=0:-82:0:41
alebo -vf expand=0:-82:0:41
-vf expand=0:-100:0:0
a v sadim se ze zejra zjistim i to s tim kde :)
-vf expand=0:-a:0:b
, kde b
je polovica z a
. V takomto prípade sa pridá polovica pridaného miesta nad a polovica pod obraz.
The h option must be an integer: -a Option vf: Error while parsing expand parameter h (-a) Error parsing option on the command line: -vfkazdopadne by bylo nejlepsi kdyby to bylo univerzalni pro vsechny videa abych to moch dat do konfiguraku a nestarat se
-vo sdl:forcexv
alebo -vo sdl -forcexv
(závisí od verzie mplayeru).
DISPLAY=:0.1 mplayer /mnt/data/film.avi -fs -ao alsa:device=hw=1.0
Takhle to prehrava porad a bude fungovat i ten sdl ovladac configure-miky
Tiskni
Sdílej: