Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Řešení dotazu:
find -newerBt '2016-06-01' ! -newerBt '2016-06-02'
find . -type f | while read -r file do stat "${file}" | grep ^Change:\ ....-..-0.\ > /dev/null && echo ${file} done
find . -type f | while read -r file do #stat "${file}" stat "${file}" | grep ^Modify:\ ....-..-01\ > /dev/null && echo ${file} doneTeď můžu pokračovat ...
Nejsem si jistý, co přesně myslíte formulací "rozhodit do Daily a Monthly", ale není to něco jako
for f in *.7z; do dir=$(date -d @$(stat -c %Y $f) +%Y/%m/%d) mkdir -p "$dir" mv -vi "$f" "${dir}/" done
Přesně mám na mysli toto:
Každý den se mi zálohují servery na své disky (je to rychlé) a následně se ty jejich zálohy kopírují na linuxový backup disk.
Skripty na těch serverech (Windows/Linux) neumí standardně dělat Monthly, jen Daily. A předělávat všechny skripty by byla otrava.
Proto na cílovém záložním serveru chci zálohy stěhovat do složky Monthly, abych si mohl udržovat 2 měsíce záloh ( zbytek se postupně odmazává), ale 6 měsíců záloh měsíčních, vždy první den v měsíci.
Je to i z kapacitních důvodů a takto je to po mě vyžadováno.
Vše mám pořešené, jen to kopírování 1.v měsíci jsem doposud neměl a nějak jsem se v tom zrácel.
Řešení výše je funkční, tvoje vyzkouším.
Moc děkuji za pomoc. Už jsem se s tím trápil celkem dlouho (po chvilkách cca měsíc).
Třeba to někomu dalšímu pomůže taky.
/srv/backup/$HOSTNAME/$YYYY-$MM-$DD/
, takže hned je vidět ze kdy a odkud záloha je.
Co se stane, když se prvního ta záloha nepovede a bude chybět? Budeš mít pak dvouměsíční díru v zálohách? Spíš než dle data bych to řešil pořadím. Prostě první záloha v měsíci se zachová, ostatní se smažou. Takže pokud prvního zálohování selže, tak se zachová záloha z druhého a zbytek jde pryč.
Další otázka je, co se má stát, pokud zálohování přestane fungovat (nebo se servr odstraní). Smažou se postupně všechny zálohy, nebo prostě zůstane posledních šest měsíčních záloh? Co se stane s nejaktuálnější zálohou? Pokud by poslední záloha byla z 31. dne v měsíci a zachovala by se jen měsíční záloha z 1. dne v měsíci, znamená to ztrátu dat za poslední měsíc.
IN=/home/user for f in $IN/*.7z; do dir=$(date -d @$(stat -c %Y $f) +%Y/%m/%d) echo $dir #mkdir -p "$dir" #mv -vi "$f" "${dir}/" done
Výsledkem je výpis datumů ze všech souborů, které se na uvedené cestě nacházejí. Takže teď už jen vybrat ten d=01 a je to.
for f in ${IN}/*.7z; do if [ "$(date -d @$(stat -c %Y $f) +%d" = 01 ]; then ... fi done
for f in ${IN}/*.7z; do if [ "$(date -d @$(stat -c %Y $f) +%d)" = 01 ]; then echo $f fi done
Píše Line 2: [01 Command not found Line 2: [02 Command not found Line 2: [03 Command not found Line 2: [04 Command not found Line 2: [05 Command not found Line 2: [06 Command not found
Ještě je tam nějaká chyba, ale tomu nerozumím. Jaký příkaz?
Pokud opravím hranaté závorky, pak je výstup takto:
for f in ${IN}/*.7z; do if [ "$(date -d @$(stat -c %Y $f) +%d)"] = 01 ; then echo $f fi done
Píše Line 2: [01] Command not found Line 2: [02] Command not found Line 2: [03] Command not found Line 2: [04] Command not found Line 2: [05] Command not found Line 2: [06] Command not found
Kde je tam chyba? Já jí nevidím...
test
a je potřeba ji chápat jako příkaz, od kterého je první argument oddělen mezerou.)
Tak toto jsem netušil, že to není jen ohraničení příkazu a mezera je nutná. Zase jsem chytřejší, moc díky.
Vyřešeno, teď to chodí skvěle
Akorát nesmíte mít mezery v názvech souborů
Může. Při návrhu takových skriptů je vhodné na tyhle věci myslet. Chyby ve zpracování mezer je lepší pohlídat a odstranit hned v úvodu, protože jinak člověka jednou spolehlivě střelí do nohy. (Otázka není zdali, ale kdy.)
Tak mi přijde, že většina navrhovaných řešení nesplňuje některé důležité předpoklady, jako například:
Tady je řešení, které bych použil já, kdybych potřeboval najít soubory změněné prvního.
find -type f -printf '%Td %p\n' \ | while read line; do ((10#"${line%% *}" == 1)) && echo "${line#* }" done
Tiskni
Sdílej: