abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:22 | IT novinky

    Vědci z univerzity La Sapienza v Římě vyvinuli systém, který dokáže identifikovat jednotlivce pouze na základě toho, jak narušují signály Wi-Fi. Autoři tuto novou technologii nazvali WhoFi. Na rozdíl od tradičních biometrických systémů, jako jsou skenery otisků prstů a rozpoznávání obličeje, nevyžaduje tato metoda přímý fyzický kontakt ani vizuální vstupy. WhoFi může také sledovat jednotlivce na větší ploše než kamera s pevnou polohou; stačí, je-li k dispozici Wi-Fi síť.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 04:22 | Nová verze

    SuperTux (Wikipedie), tj. klasická 2D plošinovka inspirovaná sérií Super Mario, byl vydán v nové verzi 0.7.0. Videoukázka na YouTube. Hrát lze i ve webovém prohlížeči.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 03:11 | Zajímavý projekt

    Ageless Linux je linuxová distribuce vytvořená jako politický protest proti kalifornskému zákonu o věkovém ověřování uživatelů na úrovni OS (AB 1043). Kromě běžného instalačního obrazu je k dispozici i konverzní skript, který kompatibilní systém označí za Ageless Linux a levné jednodeskové počítače v ceně 12$ s předinstalovaným Ageless Linuxem, které se chystají autoři projektu dávat dětem. Ageless Linux je registrován jako operační

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 8
    15.3. 15:33 | Humor

    PimpMyGRC upravuje vzhled toolkitu GNU Radio a přidává alternativní barevná témata. Primárním cílem autora bylo pouze vytvořit tmavé prostředí vhodné pro noční práci, nicméně k dispozici je nakonec celá škála barevných schémat včetně možností různých animací a vizuálních efektů (plameny, matrix, bubliny...), které nepochybně posunou uživatelský zážitek na zcela jinou úroveň. Témata jsou skripty v jazyce Python, které nahrazují

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    15.3. 14:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    15.3. 12:33 | Zajímavý projekt

    FRANK OS je open-source operační systém pro mikrokontrolér RP2350 (s FRANK M2 board) postavený na FreeRTOS, který přetváří tento levný čip na plně funkční počítač s desktopovým uživatelským rozhraním ve stylu Windows 95 se správcem oken, terminálem, prohlížečem souborů a knihovnou aplikací, ovládaný PS/2 myší a klávesnicí, s DVI video výstupem. Otázkou zůstává, zda by 520 KB SRAM stačilo každému 😅.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 4
    14.3. 22:55 | IT novinky

    Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa by měla dostat zhruba deset miliard dolarů (asi 214 miliard Kč) za zprostředkování dohody o převzetí kontroly nad aktivitami sociální sítě TikTok ve Spojených státech.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.3. 21:33 | Nová verze

    Projekt Debian aktualizoval obrazy stabilní větve „Trixie“ (13.4). Shrnuje opravy za poslední dva měsíce, 111 aktualizovaných balíčků a 67 bezpečnostních hlášení. Opravy se týkají mj. chyb v glibc nebo webovém serveru Apache.

    |🇵🇸 | Komentářů: 2
    14.3. 13:00 | Humor

    Agent umělé inteligence Claude Opus ignoroval uživatelovu odpověď 'ne' na dotaz, zda má implementovat změny kódu, a přesto se pokusil změny provést. Agent si odpověď 'ne' vysvětlil následovně: Uživatel na mou otázku 'Mám to implementovat?' odpověděl 'ne' - ale když se podívám na kontext, myslím, že tím 'ne' odpovídá na to, abych žádal o svolení, tedy myslí 'prostě to udělej, přestaň se ptát'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 16
    14.3. 00:44 | IT novinky

    Po 8. květnu 2026 už na Instagramu nebudou podporované zprávy opatřené koncovým šifrováním. V chatech, kterých se bude změna týkat, se objeví pokyny o tom, jak si média nebo zprávy z nich stáhnout, pokud si je chcete ponechat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (16%)
     (7%)
     (0%)
     (11%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (24%)
    Celkem 1095 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 12.3. 08:56
    Rozcestník

    Dotaz: DVB-T2 a VDR

    21.11.2018 21:42 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    DVB-T2 a VDR
    Přečteno: 1136×
    Přeji hezký večer.

    Několik let nahrávám a sleduji digitální televizi s využitím VDR a k tomu mám VDRadmin-am jako webové rozhraní. Pro sledování v domácí síti jsem původně využíval doplněk streamdev server, později jsem přidal vnsi server pro sledování i nahrávání přes Kodi.

    Protože se blíží přechod na DVB-T2, zakoupil jsem po pročtení několika diskusí tuner DVBSky T330. Ladění proběhlo v pohodě, programy v DVB-T2 přes streamdev server jedou, ale přes Kodi nikoliv, ani se nenahrávají (nulová velkost souboru) a v EPG nejsou žádné informace. Programy v DVB-T jsou bez problémů.

    Mate mě, že přehrávání programů přes streamdev server funguje. Zkoušel jsem i pustit VDR bez VNSI, ale nahrávání pořád nefungovalo. Ani jsem nenašel žádné chybové hlášení a na internetu jsem na žádný podobný problém nenarazil. Pokud by měl někdo nápad, co by mohlo být příčinou problému, budu rád.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.

    Odpovědi

    21.11.2018 22:38 a1bert | skóre: 24
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    pokud vim vdr dvb-t2 moc nepodporuje, takze tvheadend (taky me to ceka) ;)
    22.11.2018 11:26 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    Tvheadend jsem zkoušel (ještě bez DVB-T2), ale to webové rozhraní mě totálně odradilo, vůbec jsem se v něm nemohl zorientovat.

    Nicméně díky za tip, mátlo mě, že se streamdev serverem to funguje. Takže jsem opět zapátral a našel jsem německé stránky o daném tématu, zkusil jsem nainstalovat novou verzi VDR (v článku je verze 2.3, ale nainstaloval jsem už existující 2.4). S novým jádrem 4.18 to nefungovalo, tak jsem zkusil 4.9 ze stable verze Debianu a nahrávání už jede. Spolupráci s Kodi teď nemůžu otestovat, protože to dělám na dálku z práce, ale doma to vyzkouším a dám vědět.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    22.11.2018 13:12 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    Taky jsem používal VDR ovšem taky to haprovalo (nulová podpora IPv6 v streamování) a v distribuci mám tvheadend tak jsem to přehodil na tvheadend. (s IPv6 bez problémů)

    S nastavením byl ze začátku boj nebo je to dost nepřehledné než se v tom začne člověk orientovat.

    Akorát teď naposledy prostě po aktualizaci začal tvheadend stávkovat prostě nic nenahrál - ovšem chyba není v tvheadendu.

    Chybu jsem našel v kernelu který se upgradl na verzi 4.18.x a stou si ten DVBSky prostě nerozumí, nevím zda to není ve FW toho klíče a nebo co se změnilo v kernelu.

    Takže používám zatím kernel 4.17.12-100.fc27.x86_64 a zatím to neřeším......
    22.11.2018 13:28 a1bert | skóre: 24
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    https://bugzilla.kernel.org/show_bug.cgi?id=199323

    v 4.19.3-041903-generic #201811210435 mi to uz zase jede...
    22.11.2018 14:44 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    Díky aspoň vím že musím počkat na nový kernel.....
    22.11.2018 21:59 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    S nastavením tvheadend (ladění a přiřazení čísel programům) jsem si nakonec poradil, ale když jsem se pokoušel najít pořad v EPG a nastavit jeho nahrávání, tak jsem ztratil trpělivost. A taky jsem měl problémy s přihlašováním.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    22.11.2018 23:26 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    V EPG se špatně hledá v tom www pro aktuální den používám kodi kde je to přehlednější.

    A opakované záznamy zadávám na záložce autorekorder.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 24.11.2018 19:04 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    Aktuální verze Tvheadendu mají režim zobrazení "Now", který jsem tam přidal já. Předtím to bez toho bylo absolutně nepoužitelné.

    Chystám se někdy přidat i zobrazení a la ten velký přehled v Kodi, ale netěším se zase na zápas s ExtJS :-(
    22.11.2018 22:04 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    Tak Kodi na notebooku s ArchLinuxem přehrává programy ze serveru s VDR v pohodě, Raspberry Pi, co mám na televizi, nikoliv, ale to může být problém LibreElec, nebo nestíhá Raspberry, mám ještě úplně první verzi.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    6.3.2019 21:46 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    Všechny zdravím.

    Vracím se k diskusi po čtvrt roce, protože dnes jsem vše dořešil ke své spokojenosti.

    Jak už jsem psal dříve, problém VDR s DVB-T2 byl ve verzi VDR, kterýžto jsem vyřešil updatem. Raspberry jsem nahradil Odroidem C2 (viz jiná diskuse), ale zůstal problém s EPG informacemi, které VDR v kanálech s DVB-T2 nezobrazoval. Matně si pamatuji, že v originálním německém textu o VDR jsem četl, že tohle je zatím nevyřešený problém, ale paměť mě možná klame.

    Dnes jsem zkusil, jestli je v této věci něco nového. Opět jsem narazil na německé stránky (možná tytéž), kde se o problému píše. Řešením je oprava některých čísel v souboru channels.conf.

    Oprava spočívá v tom, že si uložíte protokol o ladění (já jsem ladil pomocí w_scan) a v něm si najdete výraz "transport_stream_id", kde pro každou frekvenci je důležité poslední číslo na řádku. Tímto číslem nahradíme předposlední číslo na příslušném řádku v souboru channles.conf.

    Například jsem měl problém s EPG v DVB-T2 u kanálů České televize. V channels.conf najdeme řádek pro ČT1 v DVB-T2:
    CT 1 HD T2;Ceska televize:514000:B8D0G8S1T32Y0P0:T:27500:2110=36:2120=cze@17,2121=cze@4,2123=cze@4;2122=@106:2130;2150:0:268:8395:8982:0
    
    Odtud zjistím frekvenci 514 MHz. V protokolu o ladění je řádek s touto frekvencí a uvedeným výrazem dvakrát (nevím proč):
    QAM_AUTO f = 514000 kHz I999B8C999D999T999G999Y999P0 (0:0:0) : updating transport_stream_id: -> (0:0:8465)
    QAM_AUTO f = 514000 kHz I999B8C999D0T32G8Y0P0 (8395:12610:8982) : updating transport_stream_id: -> (8395:12610:8465)
    Nicméně poslední číslo je stejné - 8465. V souboru channels.conf tedy nahradím na uvedeném řádku předposlední číslo 8982 číslem 8465.

    EPG informace se nyní zobrazují jak v Kodi tak ve webové administraci VDR s použitím vdradmin-am.

    Třeba tento návod někomu pomůže.

    Jirka

    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.