Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Zdravim,
Potreboval by som poradit s vyberom citacky eknih. V tomto segmente sa vobec nevyznam a chcel by som taku e knihu co mi bude vyhovovat.
Zhrniem to do niekolko bodov a otazok
Co je lepsie mat zakupene knihy alebo vlastne a ak citacku tsk taku ktora by umoznovala.mahranie na sd kartu vlastne epub knihy
Dalej podpora epub, pdf a co ja viem ake.su este formaty
Taktiez a v tom sa nevyznam vobec maju e citacky vobec zvukovy system aby som mohol prehravat hudbu popri citani
Mozte skludom ak to nie je.reklama postnut tu nejake.typy napr na alze. Dakujem
Pokud nebudete trvat na podpoře ePub, což se dá u ne-DRM knih (a do určité míry i u DRM) řešit převodem v calibre, můžu doporučit Kindle Paperwhite 4. Mám ji něco přes měsíc, přečetl jsem na ní zatím třináct knih a až na pár drobností nemám, na co bych si stěžoval (na rozdíl od Amazonu a jeho e-shopu, na ten bych mohl nadávat dlouho a intenzivně). Dobře, absence českého menu pro někoho nemusí být až taková drobnost, ale nejsem si jistý, jestli to nesouvisí s tím, že můj exemplář byl podle všeho šedý dovoz z Německa (chtěl jsem čtečku do vánoc a všechny velké e-shopy buď neustále posouvaly očekávaný termín dodání nebo rovnou uváděly, že nevědí, kdy to bude).
Čitelnost vynikající (300 dpi), ovládání příjemné, výdrž baterie skvělá (zejména při kombinaci úplně vypnutého přisvícení a airplane mode), čtečka má mít poměrně vysoký stupeň vodotěsnosti (nezkoušel jsem a nemám to v úmyslu, ale jeden nikdy neví). Měla by umět i pouštět audioknihy, ale jen přes bluetooth (asi daň za tu vodotěsnost).
dakujem vam vsetkym za info ja mam uz klasicky tablet s androidom lenovo tab 4 7 polar white lte a k tomu huawei t3 7ku takze viem ze su to fajn veci ale tak 2 alebo 3 dni na baterke vydrzia preto som chel nieco s dlhsou vydrzou a specialne na knihy ale vadilo by mi taketo zariadeni bez zvuku co som pozeral v alze tak niektore citacky asi nemaju ozvucenie.
mozno to spravim tak ze ten huawei odpojim od wifiny nahadzem tam knihy a bude sluzit ako citacka. a s F-Droid repozitara si stiahnem Bookreader do neho.
Tiskni
Sdílej: