Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
V noci ze 13. na 14. února (0:31:30 našeho času) nastane "jubilejní" unixový čas 1234567890. Unixový čas udává počet sekund od 0:00 1. 1. 1970 UTC (přestupné sekundy se nepočítají). Pokud chcete, můžete sledovat počítadlo.
Pokud vše vyjde, mohl by Debian Lenny mít pěkný čas narození.
Tiskni
Sdílej:
Britove urcite neveri na patek 13.
Jo. Zkrachuje Linux a jeden Bill bude vládnout všem.
a není sekunda na kalení málo?
Na to pozor. Abys tu kritickou vteřinu zrovna ne prom**al.
Tak to vypada, ze nekdo vytvoril specifikace podle me, aby to vyslo na moje narozeniny. To jsem ani nevedel, ze jsem mezinarodne az tak dulezita osoba :)
bů, já mám narozeniny den potom :( ale gratuluju vám
A co píseň? Píseň máte?
Hmmm, ne. Ale tu nemá ani čas 1234567890 a začátek je přeci společný pro všechny Tedy pokud za začátek nepovažujeme uvedení na trh ZX-80 (únor 1980) nebo ZX Spectrum (duben 1982).
Pravý programátorský jubilejní čas 0x50000000 nastane až 13. března 2012 ve 13:01:20 našeho běžného času. (A přestupnou sekundu vymyslela skupinka kreténů, kteří by si zasloužili oběsit na koaxiálním kabelu.)
Tak to budeš muset zabít Zeměkouli, že se netočí úplně matematicky přesně. A nebo se smířit s tím, že by se ty sekundy střádaly a za pár stovek let by měli třeba 7:00 a Slunce by zapadalo.
...stovek let...
ten se povedl
Současná perioda přidávání přestupných sekund je průměrně rok a půl.
Pojem "oběsit na koaxiálním kabelu" rozhodně neznamená zabít. Koaxiální kabel váhu dospělého člověka neunese. Dotyčný trestanec by se tedy utrhl, rozbil si nos o hranu propadla a skončil potlučený leč živý v blátě pod šibenicí.
Snažit se někoho oběsit na koaxiálním kabelu je i přesto dle mého názoru mnohem menší krávovina, než snažit se napasovat superpřesný čas atomových hodin na otáčení Zeměkoule jen proto, aby naši potomci 30. června 2208 za úsvitu neměli na hodinkách náhodou o tři minuty méně než my dnes.
Myslím, že podle Mayského kalenáře má být v roce 2012 konec světa ..
Nebo,že by ti Mayové špatně spočítali unixový čas?
mayove meli taky svuj "unixovy cas", nepocitali sekundy, ale dny od zacatku naseho sveta.
konec naseho sveta. Bude zase jiny. I my jsme uz myslim ctvrta rasa ktera zije na zemi.
nie
Můj pes není inteligentní. Skočil mi na stůl předními packami a zachytil o klávesnici. Ta vypsala slovo "windows." Takže naučit mého psa psát "linux" dá ještě dost práce.
Ale dokáže. Včera ráno jsem se rozhodoval, zda pojedeme na chalupu. Pes začal skákat radostí. Tak jsem měl zavolat sousedům, zda je projetá cesta a zda má smysl jet. Pejskovi z legrace povídám: Musím zavolat, jestli jo nebo ne. Pes znovu začal skákat a honit mě k telefonu. Když jsem zavolal a zjistil, že jsou hromady sněhu (prostě Vysočina ) a povídám. NIkam se nejede. Pes poslušně vlezl zpět do svého křesla a od té chvíle dal pokoj.
Tedy ... mám dva .. tím výletníkem je kokršpaněl
spis nez inteligentni rasa, proste hybna sila na zemi. Podle mayske(aztecke) mytologie by svet uz ctyrikrat znicen, nejdrive zili na zemi obři, pak naky prapuvodni lide, kteří byli hloupí, pak opice, a pak člověk, to je čtyri, takže mi jedna rasa chybi, ale z hlavy si to nepamatuju, protože jestli uz 4 rasy byli zničené, musíme být patá (oprava predchoziho prispevku), asi nejaka dalsi verze lidi. Naše doba uz trva asi 5000 let. S tim koncem to taky neni uplne zhave, konec sveta muze byt prakticky kazdych 52 let, tedy kdyz se oba dva kalendare, náboženský co má 260 dní, a obyčejný, co ma 365 dní, dostanou do výchozího postavení. Lidé pak toto nebezpecí musí zažehnat.