Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Pokud se chcete odreagovat, možná vás zaujmou stránky http://aichallenge.org, kde programujete mravence v mraveništi.
Hra funguje tak, že si stáhnete balíček obsahující zdrojové kódy obecného mravence. Zdrojové kódy upravíte a nahrajete je zpět na server, kde ovládají vaše mravence. Cílem hry je zničit soupeře, čehož dosáhnete sbíráním jídla na mapě, jenž vám umožní vytvářet nové mravence kterými pak útočíte na vaše protihráče. K dispozici je podpora jazyků C, C#, C++, Clojure, CoffeeScript, Common Lisp, D, Erlang, Go, Groovy, Haskell, Java, JavaScript, Lua, OCaml, Pascal, Perl, PHP, Python (i verze 3), Ruby, Scala a Visual Basic.
Tiskni
Sdílej:
To vypada hustě, ale jestli server spouští kód v céčku, tak myslím, že existuje způsob jak vyhrát trochu nestandardněCo jsem cetl pravidla, tak je to spis zpusob, jak se nechat diskvalifikovat: "Entries which are deemed to violate the spirit of fair and sportsmanlike competition will be disqualified without any opportunity for appeal. In particular, memory scanning, intentionally losing games, and behavior conditional on the opponent's identity are prohibited.".
Chybí mi tam Bash
Parádní počin!
Až na systém ranku, je použitej algoritmus od MS, kterej se imho hodně na prd...
Začal jsem sice včera večer a je možný že jsem to nepochopil, ale nějakej dán co byl na mapě proti mě měl u botů pathfinding, detekci kolize, kooperaci i útoky na kopce (a kdo ví co ještě) a měl rank 24, borci co se jim mravenec zasekl u první zdi a zruhej to do něj zezadu napálil má 38, což mi nějak nesedí...