Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Pokud se chcete odreagovat, možná vás zaujmou stránky http://aichallenge.org, kde programujete mravence v mraveništi.
Hra funguje tak, že si stáhnete balíček obsahující zdrojové kódy obecného mravence. Zdrojové kódy upravíte a nahrajete je zpět na server, kde ovládají vaše mravence. Cílem hry je zničit soupeře, čehož dosáhnete sbíráním jídla na mapě, jenž vám umožní vytvářet nové mravence kterými pak útočíte na vaše protihráče. K dispozici je podpora jazyků C, C#, C++, Clojure, CoffeeScript, Common Lisp, D, Erlang, Go, Groovy, Haskell, Java, JavaScript, Lua, OCaml, Pascal, Perl, PHP, Python (i verze 3), Ruby, Scala a Visual Basic.
Tiskni
Sdílej:
To vypada hustě, ale jestli server spouští kód v céčku, tak myslím, že existuje způsob jak vyhrát trochu nestandardněCo jsem cetl pravidla, tak je to spis zpusob, jak se nechat diskvalifikovat: "Entries which are deemed to violate the spirit of fair and sportsmanlike competition will be disqualified without any opportunity for appeal. In particular, memory scanning, intentionally losing games, and behavior conditional on the opponent's identity are prohibited.".
Chybí mi tam Bash
Parádní počin!
Až na systém ranku, je použitej algoritmus od MS, kterej se imho hodně na prd...
Začal jsem sice včera večer a je možný že jsem to nepochopil, ale nějakej dán co byl na mapě proti mě měl u botů pathfinding, detekci kolize, kooperaci i útoky na kopce (a kdo ví co ještě) a měl rank 24, borci co se jim mravenec zasekl u první zdi a zruhej to do něj zezadu napálil má 38, což mi nějak nesedí...