Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Google na svém oficiálním blogu představil Android 5.0 Lollipop (lízátko). Současně představil (YouTube) telefon Nexus 6, tablet Nexus 9 a přehrávač Nexus Player.
Tiskni
Sdílej:
Wow. Celý den na jedno nabití! Tak to zato rozhodně stojí!More doing, less charging
Get up to 6 hours of use from only 15 minutes of charging.* With a large 3220 mAh battery, you get over 24 hours of use from a full charge.†
S aktualnymi buildami Androidu 4.4 + patchami mi vydrzi wifi bezat v kuse cca 2 a pol dna. Ked do toho klikam a nieco si hladam na internete, tak je to okolo 1 a pol dna. A pri videach je to podla kodeku cca 4-10 hodin.
(1850mAh baterka, 4" displej, den=24hodin, ART)
Tak ho prostě zadášNebudu zadávat každou minutu heslo.
nebo ho nezamkneš a těch 10 sekund se nebudeš moc vrtětNelze, namačká se to často i pouhým strčením do kapsy. Navíc „nebudeš moc vrtět“ se typicky při jízdě na kole realizuje blbě.
Pokud tě to trápí více, v CyanogenModu (a asi i v jiných) můžeš mít přepínátko zamykání v liště nad notifikacemi, takže můžeš snadno deaktivovat zámek, strkat si ho do kapsy dle libosti a pak zas aktivovat.Jo, tak to by bylo super.
Nejak mi tá politika okolo androidu nie je celkom jasná. Doma sa hrajem s viac-menej tabletovou zostavou (CPU Allwinner A13/A20, dotykový LCD, mobilná grafika ...). Allwinner kedysi vydal pre A13 Android 4.0. Bežalo to pomaly, sekalo to (1x1GHz CPU, 512MB RAM). Pred 2 dňami som skúšal Android 4.2 pre A20 (2x1GHz CPU, 2x512MB RAM, dvojjadrová grafika) a ledva sa to hýbalo (teda ešte horšie než na starom hw). Ale aj tak zo zvedavosti by som chcel vyskúšať 5.0. Na odkazovaných weboch vidím len marketingové kecy. Ako to upgradnem na svojej platforme? Kernel a bootloader si viem dokompilovať sám, včera som tak na olinuxine skúšal arch linux pre cubieboard, síce hneď po prvom štarte mi havaroval systemd-logind a potom sa systemd úplne zasekol ale druhý štart bol OK.
Na môj hardvér nikto neportoval. Ale to isté platí aj pre Mer, Sailfish, Tizen ... ale všetky viem rozbehať so svojim kernelom a bootloaderom. Zvyšok systému je nezávislý od hw. Ako je možné, že uzatvorený sytém, ktorý dokopy používa 5 a pol človeka na svojom exotickom hw dokážem rozbehať aj keď ho nikto neportoval a otvorený (android) ktorý používa pár miliónov ľudí nedokážem pre A20 nájsť?
Na akej doske s rozumnou podporou linuxu (tj. vrátane OpenGL ES bez libhybris) rozbehám bez problémov aj najnovší android? Mimochodom práve lacnú dosku nemám (dokopy asi 150€).
Ja to nejako nechápem. Na mojom zariadení lieta klasické desktopové porstredie s molochom ako je X ako na mojom notebooku s Intel Core 2 Duo. Čerstvá inštalácia androidu mi jednoducho úplne seká. Prehliadač sa mi podarilo napríklad spustiť na 3. pokus lebo 2x som ho dal ukončiť (dlho štartoval, vybehla hláška že neodpovedá). To som tam neinštaloval nejakú hrúzu ale oficiálny obraz od výrobcu hardvéru. Jediné použiteľné nastavenie je keď vleziem do developerských settingov a nastavím limit pre background procesy.