Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Článek na OMG! Ubuntu! představuje Ambient Noise Player (ANoise), jednoduchý přehrávač OGG souborů, jehož cílem je vytvořit zvukovou kulisu. K dispozici je například zvuk deště, řeky nebo kavárny. Hledáte-li více možností, doporučit lze například online Coffitivity, Noisli nebo otevřený Relax.
Tiskni
Sdílej:
My jsme v práci dlouho praktikovali toto : Forest and Nature Sounds 10 Hours. Sosnul jsem to a spustil přes mplayer s loopem. Jsme tří v kanclu, všem se to líbilo, až to nakonec jednoho kolegu omrzelo, tak jsme od toho upustili, protže jsem ani nic lepšího na youtube nenašel. Ono se nezdá, ale najít něco vyváženého, kde nebudou hlasité špičky, které ruší, je dosti těžké. Zkoušel jsem i nějaké hoření v krbu, ale to v reálu znělo, jako když šumí zdroj pc, nikdo to nepoznal. Plamen musí být hodně hlasitě, aby to bylo příjemné a rozeznatelné, ale zase to pak ruší, protože je to moc nahlas. Taktéž jsem zkoušel různé blizardy, bouřky, déšť, ale všechno to bylo buď takové, že to znělo jak šum, nebo pak takové, že bychom každou chvíli běhali na malou :). Ta příroda s ptáčky z toho vycházela nejlíp.
Osobně nám tedy přišla práce s takovým pozadím příjemná.
Kolega, kterého to omrzelo, dělá hudbu, takže pro takové věci má asi větší cit a oposlouchalo se mu to. Tato zprávička je dobrá v tipech na další, neoposlouchané zdroje. Tak snad to projde a budu si zase moci utahovat z volajících, že u nás ptáčci nejsou, že to slyším z jejich sluchátka :)
Ono ve finále těch věcí, v čem je tento telefon výhodnější, je více, ale vypíchl jsem ty nejzákladnější, které používám denně a opravdu si nedovedu představit, jak bych produktivně volal s mobilním telefonem.
Jinak ohledně digitální telefonů, používáme Dialog 3212/3213, Dialog 4222, Aastra 67xx, Mitel 68xx (což je vlastně Aastra, protože jí Mitel koupil). Jako telefonní ústřednu máme Aastra MX-ONE (na SLES běžící aplikáč s web ksichtem na ovládání).
Jo, pokud v práci používáš telefon jako doplňkové vybavení, tak ok, ale pokud děláš support a voláš docela dost, tak s mobilem opravdu ne.
Zdar MaxVzhledem k tomu a tvé argumentaci si myslím, že nemá smysl nadále pokračovat v této diskusi.Dlouhá a trnitá je cesta k poznání. :)
aha, tak me tim kolem te ctvrte pate rano prave uspavajiMožná ti pod oknem vřískají jiní ptáci, u mě to zní jak džungle. Rozhodně mě pronikavý hluk ve vysokých frekvencích neuspává.
jinak tedy nic osobniho, ale pokud lidem vadi ptaci, je to znacny priznak degenerace lidstvaJá se za svojí lidskou zdegenerovanost nestydím. Navíc mi nevadí ani tak ptáci, jako spíš ty skřeky co z nich lezou. Možná v tom někdo vidí lahodnou hudbu, ale na tohle asi málo fetuju.
no a v koncertnim salu je take jina akustikaAno, taky nahrávka zní úplně jinak, než koncertní sál. To poznají i audio-ignorati jako já.
Kez by nas Pan Buh pri zdravem rozumu zachovati racil...
Tam asi jedině grilovačka na elektrickým grilu, nic víc rozumnějšího mně nenapadá, ale to jen v případě gril akce, né takové to kochání ohněm, jak praská dřevo apod. a s tím spojená vůně, to fakt nevím.Mám fláknout na Babettu kotlík na guláš a přijet do Phy? Jednou jsem viděl borca na Lesné na těch předzahrádkách před panelákama jak si tam na kozách okružkou řezal nějaké desky (asi na nábytek). Pak to bruskou brousil. Všichni okolo museli mít radost
taky par let nemam, nejak mi unika smysl ji mit - copak tam neco davaji?
Televize se hodí i jako nábytek. Já jí třeba používám jako podložku pod knihy. Jen to má nevýhodu, že když to moc přeženeš, tak může prasknout.taky par let nemam, nejak mi unika smysl ji mit - copak tam neco davaji?
A kdyby obtezovali, tak snad staci jen podat cestne prohlaseni, ze televizi opravdu nemam.To je sice pravda, ale kdybych měl každé vyděračské organizaci posílat čestné prohlášení, kdykoli si vzpomenou, tak mě stoprocentně některá z nich brzy nachytá na roztržitosti a oškube mě. Myslím si, že by měli za každý neoprávněný pokus o vymáhání výpalného měli platit odškodné. Ostatně by mělo být zrušeno i to výpalné samotné, věřím, že jeho výběr bude podstatně dražší než kdyby se podle nějakého údaje z ČSÚ vyhradila částka z rozpočtu.
Ostatně by mělo být zrušeno i to výpalné samotné, věřím, že jeho výběr bude podstatně dražší než kdyby se podle nějakého údaje z ČSÚ vyhradila částka z rozpočtu.S tim plne souhlasim.
Nejspíš na sebe nemáš napsanou el. přípojku.Mám, ale relativně krátce. Mimochodem, není to posílání seznamu lidí žalovatelné? Vždyť to přeci není finanční úřad.
Nicmene s tim stropem to maji alespon deti tak, ze na nem maji nalepene fosforeskujici hvezdicky ruzne velikosti.
Svetlo je pojate jako slunce, kdyz zhasne tak pak nastane orchestr - ruzne velikostne rozlisene planety, pas planetek mezi Marsem a Jupiterem, Velky a Maly vuz. Strop je tim pomerne hezky pokryty a v noci to vypada fakt efektneDá se to pustit, když bych chtěl. V zahradě žije spousta druhů ptáků. Ne všichni jsou tak zpěvaví, a na jaře se od nich dá čekat přirozeně větší činnost. Poznám spíš ty známější. Někdy jsem viděl ledňáčka, někdy čápa, jindy vyplaším bažanty. Nedávno jsem měl možnost pozorovat letku tří divokých kačen. Dále tam podle pozorovatelů žijí: kosi, špačci, střízlíci, pěnkavy, strakapoudi, sojky. Je vidět hrdličky, vlaštovky, havrany, hýly, drozdy, sýkory modřinky, červenky obecné, jiřičky, poštolky.
V prostředí uzavřeného pokoje za dvojskly oken, které spolehlivě výrazně tlumí všechny zvuky zvenčí, však spíše poslouchám hudební díla Johanna Sebastiana Bacha pro jejich blahodárný vliv.