NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Po dlouhé době intenzivního vývoje vyšel ArchLinux 2009.02. Jako jedna z prvních distribucí přináší podporu souborového systému Ext4. Tato verze dále přináší jádro 2.6.28, X.Org 7.4, KDE 4.2 a Gnome 2.24.
Tiskni
Sdílej:
Taky jsem to hodil na Virtual, akorát krapet dřív :p už asi v neděli nebo pondělí. A zkusil jsem hned ext4, akorát si furt nejsem jistej, jak to s ní je a bude. Na Virtualo toho moc nezjistim :/
Kernel panic při bootu, imho lol.
Tato verze nic nepřináší, protože žádní verze nevyšla. Je to jenom nový instalační CD, který podporuje možná tak instalaci na ext4. Ať autor radši nepíše o Archu, když o něm viditelně moc neví.
Pořád ten samej, možná jsou tam nějaký drobný vylepšení. Proč? Mně vyhovuje...
Grafickej instalátor je úplně k ničemu. Dá to spoustu práce a užitek nulovej...
A v čem je teda grafickej instalátor lepší?
Tak takoví uživatelé ať zůstanou u Ubuntu. A u Gentoo ho zavrhli, pokud vím...
Dlouho jsem archlinux nezkoušel, už je vylepšený instalátor nebo je tam pořád stejný, jako když jsem to zkoušel před lety s verzí Arch Linuxu 0.7?Tento nový jsem nezkoušel, ale vloni byl vylepšen. Přibyly tam nějaké automatické detekce, nastavení locales a nastavení hesla roota. Takže samé účelné věci. Žádný grafický instalátor tam naštěstí nepřidávali (a pokud ho někdy přidají, tak doufám, že zůstane možnost ho nepoužít).
ja chcem distro s podporou btrfs do tej doby JFS!
Arch ho taky "podporuje". Jenom ho musíš nainstalovat nějak jinam, zkompilovat a nainstalovat btrfs, znova vygenerovat mkinitcpio, a pak třeba pomocí SystemRescueCd vytvořit btrfs, překopírovat (cp -a) ten nainstalovanej arch do toho btrfs a upravit fstab. Nezkoušeno, ale mělo by to fungovat (nedávno jsem dělal něco podobnýho). Na příštím instalačním CD už asi bude 2.6.29, takže by to mohlo jít normálně z instalátoru...
Pre vsetkych archistov - pri kazdom pokuse o instalovanie Xorg (pacman -Sy xorg xf86-input-keyboard + xf86-input-mouse + xf86-vide-(hocake)) mi uz na dvoch strojoch naskocilo Xko a neisla klavesnica ani mys alebo mi naskocila cierna obrazovka, co s tym?
Kontrolní součet staženýho, nebo vypálenýho?
A zkoušíš to s posledním VirtualBoxem (2.1.4)?