Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Vyšla Arora 0.8.0. Přináší lepší dolpňovač adresy v navigační liště, novou startovací stránku, prohlížení lokálních adresářů, možnost nastavení kódování stránky a další novinky.
Tiskni
Sdílej:
Opravdu je nutne, aby se tu psalo o kazde setinkove zmene verze prohlizece, ktery nikdo nepouziva?
Treba takovy Firefox pouzivaji miliony uzivatelu po celem svete (krome deti pana Ballmera) je prelozen do vsech svetovych jazyku (vcetne Welstiny), je cim dal kompatibilnejsi se strankami vytvorenymi ve Wordu a ma s kazdou novou verzi cim dal mene memory leaku a mrzne cim dal mene. Uz ted rychlosti prekonava IE spousteny ve WINE a pri 5 otevrenych strankach zere casto mene pameti nez cele KDE4.
Jak to, ze se tu nepise o kazdem svn committu takhle uzasneho prohlizece?
Souhlasim, myslim ze je zbytecne informovat o kazde makro verzi libovolneho programu.
No, ja jenom chtel usetrit panu PT praci a jeste si z toho udelat srandu.
Myslim, ze o Arore se tu nepise az tak casto.
Jsi s tím zveličováním trapnej. Jinak mně se tato zprávička líbí. Objem novinek je výrazný a připomíná dobu například Firefoxu 0.x. Takže si to rád stáhnu a zkusím.
Taky jsem se lekl že to myslíš vážně. Zrovna nedávno jsem z poče vysmahl Iceweasel a přešel kompletně na Arora a Konqueror.
Jaký je mezi nimi rozdíl? Připadají mi dost podobný? (používám jen konqueror, tak jestli auroru zkoušet)
Myslíš toho prohlížeče, co ve své poslední verzi, která je mimochodem snad nejhorší za dobu, co ho používám, po pár hodínách browsením klidně sebere 500MiB RAM (nekecám!), dokonce i když nechám jenom jeden tab? A taky ten, co v nadávné verzi 3.5 přinesl podporu HTML5 na úrovni, jakou mají ostatní browsery (jako třeba Arora) půl roku až rok? Nebo s čím úžasně novým ještě přišli?
Od doby psaní tohoto příspěvku mi 5x spadl. 4x v souvislosti s java appletem, o pár hodin pozděj i bez javy
Už bys měl ty Widle odwirovat , v mém Gentoo 64 bit padl FF jednou po týdnu v kuse spuštěný s cca 50 otevřenými taby.(jo mám tam 64 bit flash, 64bit Javu, dalších cca 15 různých doplňků).
A abych nezapoměl, tuhle jsem se náhodou koukl na obsazení paměti a FF zabíral cca 7,6 % z 4GB ram a po tom njednom náhodném pádu se spustil za méně než 1 sekundu.
Tak nechápu, proč furt nadáváte.
Jo aha, to tvoje byla ironie. Ale já to myslím vážně...
Na Aroře je hezký hlavně její „Inspektor“, což je součást WebKitu – dost silná konkurence Firebugu z Firefoxu.
(je stejný jako v Safari – a o něm psali nedávno na Rootu)
Smankote lidi. To jste dneska tak natvrdli? Ja myslel, ze z toho ironie primo caka (hlaska z Cerveneho Trpaslika, srovnani s IE ve WINE a se spotrebou RAM ala KDE4, vychvaliovani stranek delanych ve wordu ...) a vy mi tu pisete jestli to myslim vazne.
Uz delam na updatu pro Fedoru... Do upstreamu se dostala vec, ve kterou jsem nedoufal, takze troska usetrene prace :D
Aktualizoval jsem preklad (hlavne mi vadilo, ze mi Arora tyka, to by program nemel) a poslal vyvojarum.
Proč by neměl? Abych to po tobě zas nepředělal zpět
Kde komu co posílals? Nikde nic nevidím... Kdyžtak se mi ozvi na limoto@jabber.cz, mám práva do hlavní větve...