V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny poprvé překonala hranici 20 000 dolarů (430 000 korun).
Tiskni
Sdílej:
Můžeš, ale nechtěl bys to udělat, protože poplatek za platbu by byl vyšší než cena rohlíku - leda by obchod implementovat Lightning Network a nakupoval bys tam pravidelně. Nicméně Bitcoin je aktuálně považován spíše za digitální zlato a do sámošky také nepůjdeš se zlatou cihlou.
pod městama barákama chráněnejma krajinejma voblastmama pralesama toho uhlí eště sou celý hromady uplně nenačatýho :O :D :D ;D
noa dokuď jako bude uhlí vzemi tak nebude pokoj :D kdyby to ekologisti s našima planetama mysleli dobře tak jako první pudou kopat do hlíny aby už ten pokoj tady jakoby byl a mohli by jít zachraňovat zase něco uplně jinýho :D ;D
https://forbes.cz/zemrel-miliardar-frantisek-stepanek-vladce-sokolovske-uhelne/
které mají skutečnou hodnotuPřesně do okamžiku, než se centrální banka rozhodne přidat k číslu na papírku nulu. Nebo tři
Nic nenahradí klasické penízeKlasické peníze co se chytají do ruky se blbě posílají počítačovou sítí.
Klasické peníze co se chytají do ruky se blbě posílají počítačovou sítíZase fungují i tam kde není el. zásuvka.
politici co si jakoby nestihli na btc včas vsadit mužou říct že tim stejně platěj jenom samý terroristi/pedofylové aže seto v zájmu národní bezpečnosti prostě jako musí zakázat všecky tydlety pedofylní terroristi se musej někam zavřít a bude vymalováno :O :O :/ :/
Odvíjí se od ceny za jakou se realizuje nákup/prodej?Ano, přesně tak.
Jak víme, že dotyčná transakce neproběhla z jedné peněženky do druhé u stejného vlastníka?Nijak. Můžeš to podvodné schéma trochu rozvést?
Jaké by byly náklady (v bitcoinech/US$) spojené s takovou transakcí?To se extrémně liší podle denní doby a stavu sítě, od 0.1 Kč po 1000 Kč. A teda centralizované burzy budou mít asi nějaké transakční poplatky v řádu promile.
Dá se stanovit objem transakcí mezi různými subjekty (skutečných prodejů/nákupů)?Ne.
mimochodem, pry bylo prokazano, ze ta minula (2018) vlnka BTC, kdy se dotykal 20 tisic dolaru byla zpusobena umele malou hrstkou hracu, kteri zmanipulovali trh... https://www.wsj.com/articles/large-bitcoin-player-manipulated-price-sharply-higher-study-says-11572863400Njn, Tether, to je slušnej shady byznys. Mimochodem tohle se přesně stane, když máš neregulovaný bakovnictví, jak sis to pochvaloval v komentáři výše. Ta jejich 'garance' 1 USDT = 1USD má gumovou definici a všichni taknějak tušej, že reálně to je s největší pravděpodobností bullshit...
tak si sam sebe predam BTC za milion USD, cim zvysim hodnotu, za ktoru sa BTC obchodujeTo nechápu, tím myslíš jako že sám sobě prodáš 1 BTC za 1M USD? Jak bys to provedl? Nebo jako že vyklopíš na burzu 1M USD za Market cenu? K čemu pak potřebuješ ty svoje bitcoiny?