Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Společnost Linux New Media začíná vydávat tištěný časopis Ubuntu User. Kromě přehledů, návodů, novinek, rozhovorů a článků pro pokročilé uživatele bude každé číslo obsahovat informace pro úplné začátečníky a live DVD. Později tento rok je v plánu odstartovat i verzi v němčině.
Tiskni
Sdílej:
To by šlo vyřešit :) Na SŠ bys to četl v angličtině místo Bridge (který mě příliš nezaujal) a školy by tím měly i o dost rozšířenou a zkvalitněnou výuku IT :)
No a pro lidi mimo školu by nebyl problém si to sehnat. :-)
Jen nevím jak moc to může být u nás zajímavé... přecejen to bude mišmaš informací na různé úrovni. DVD je dnes, alespon u nás taky trochu OT. Je pravda, že světové zazemí by tomu mohlo dát hodně (exkluzivní rozhovory, příspěvky odborníků) a jistě budou státy či místa, kde to bude super... ale pokud je v místě rychlý internet, tak nevím.
No zas tištěný časopis je lepší pomoc, než RTFM či Google... pro přechody by to nebylo zlé. A to i pro komerční a velké.
Protože učitelé mají zajistit pestrá témata. Jedno téma nebude několik let zajímat celou třídu. Takový návrh bych osobně nepodpořil ani jako student ani jako učitel. Navíc to propaguje jen jednu platformu, kterou ani většina žáků doma nemá (a nepotřebuje).
aj nasa anglictinarka na strednej zaistovala pestrost vyucby striedanim hned niekolkych tem: amish people - australia - london (blbe ze som si na mature vytiahol kanadu :). Ono od tych preskolenych rustinariek asi ani nic viac ocakavat nemozme (este ze som nebol nikdy odkazany v ziskavani vedomosti na ucitelov, doteraz by som nevedel ani citat :D
Podla mna je lepsie si precitat na vyucovani aj periodika s realnou anglictinou a nie furt tocit dokola to iste (ako vazne hodiny anglickeho jazyka som neznasal, lebo som sa tam nenormalne nudil - a teraz ma to popri skole zivi ;)
Tak jestli byla neschopná probírat i něco jiného než reálie tak je to ostuda. Ale číst si mají žáci hlavně doma, to je úplné mrhání potenciálem hodiny, kde by se mělo využít konverzace a takových různých věcí, které si doma jednoduše dělat nemohou.
U nás máme povinnou technickou angličtinu a naše angličtinářka má dost velký přehled v linuxu.
Už tu jeden český časopis o Linuxu byl - Linux+. Protože to skoro nikdo nekupoval, tak se to zrušilo. Stejně by to dopadlo i s jakýmkoliv jiným časopisem o Linuxu.
Jeste tu byl linux express ktery taky skoncil. Ale potaji vyckava na svoji dalsi prilezitost.