Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Český T-Mobile začal 30. ledna prodávat telefon T-Mobile G1 s operačním systémem Android. iDnes.cz popisuje, jak zahájení prodeje vypadalo v Praze na Národní třídě: na svůj telefon ráno čekalo 20 zájemců.
Tiskni
Sdílej:
Treba pro me je freerunner nevyhovujici, protoze nema EDGE.... a to si ani v Linuxu nedoprogramuju
Vždycky budu radši psát perem, než na klávesniciMožná ty a možná pro tebe... Jenže mi co se rukou už umíme akorát tak podepsat... My oceníme HW klávesnici :DJe to přirozenější.
Touch HD je zaostaly za iPhonom uz teraz? LOL! Krasne si ma rozosmial...
Cituji z PhoneScoop.com:
Sprint operates a nationwide network with CDMA technology in the PCS (1900 MHz) band, in addition to a nationwide iDEN network acquired during Sprint's merger with Nextel in August 2005. Sprint also offers high-speed EVDO Revison A data technology in most areas. Sprint is also planning a gradual transition of its iDEN network to CDMA technology, while also building a separate WiMAX data network offering faster speeds than EVDO Rev. A.
Samý online blbosti, z kterých po týdnu hraní člověk nevyužije skoro nic, ale jsem zvědav, jestli to bude např. umět synchronizaci s Thunderbirdem. A nemyslím přes online (google) služby, nebudu jim posílat 400 obchodních kontaktů a schůzky. Jak tak koukám, já se svýho chytrýho telefonu, který bude spolupracovat s mým OSS desktopem asi nedočkám.
Dobrá rada nad zlato :) Každý není programátor a přesto by uvítal, aby aspoň jeden z těch stovek mobilů byl "jiný". Dokud se podobné aplikace usnadňující kancelářskou práci pro neOutlookaře neobjeví, je to stejná hračka jako iPhone, akorát s cOoL nálepkou OSS. Ale třeba už to umí, jen se to neukázalo, protože každý si v "recenzích" honí triko ukazováním roztahování obrázků 2 prsty, což na tom pididisplayi je opravdu ta nejužitečnější funkce, na kterou všichni čekají :)